ادارات دولتی قزوین نباید سیاسی شوند

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از دستگاه‌های دولتی در این استان سیاسی شده‌اند و باید این فضا را از ادارات دور کرد.

لطف الله سیاهکالی مرادی روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی استان قزوین،  افزود: در بین ادارات دولتی آموزش و پرورش بیشتر از سایر جاها با هدف اخذ رأی در انتخابات سیاسی شده است.
وی در خصوص تغییر مدیران دولتی، اظهار داشت: تغییر مدیران دولتی در حال حاضر معقولانه نیست و اگر مدیر جدیدی سرکار بیاید تا به کار و وظایف خود اشرافیت پیدا کند، به نفع مردم نخواهد بود، بنابراین بهتر است با همین مدیران تا سال ۱۴۰۰ برای مردم کاری کرد.
سیاهکالی مرادی با بیان اینکه بودجه استان قزوین پایین است، اظهار داشت: رقم بودجه استان جمعا هزار میلیارد تومان بوده و به حدی پایین است که جای هیچ بحث و نظری باقی نگذاشته است.
این نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه کل استان به اندازه بودجه شهر قزوین است، درحالی که آمارها نشان می‌دهد این استان بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دارد و این رقم بودجه در شأن استان نیست.
سیاهکالی مرادی با اشاره به کمبود آب شرب در استان، تصریح کرد: یکی از اقدامات اساسی در حوزه آب، برداشت از رودخانه شاهرود است، به هرحال واقعیت این است که تامین آب شرب استان قزوین به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و با رقم‌های فعلی باید تا ۲۰ سال دیگر منتظر اتفاقات خوب بود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان، بیان داشت: تا زمانی که بانک،  محور سرمایه باشد کار قابل توجهی انجام نمی‌شود، چون وضعیت سود و بهره بانکی شرایط را دشوار می‌کند و برای رونق حوزه سرمایه‌گذاری باید به سمت بازار فعال اقتصادی و بورس واقعی گام برداشت.
وی در انتقاد از واژه فرصت اشتغال،  اظهار داشت: آمار فرصت اشتغال هرگز مورد هدف مردم نبوده و آمارها باید بر اساس خود اشتغال مطرح شود، به هرحال ظرفیت اشتغال در استان بالاست و باید به صورت واقعی به سمت اشتغالزایی رفت.
سیاهکالی مرادی بر اهمیت معادن در کشور تاکید کرد و گفت:در حال حاضر معدن مس طارم ظرفیت ۴۵۰ نفر اشتغالزایی دارد که مدیر آن نیز قول داده از نیروهای بومی استفاده کند، این ظرفیت شغلی به لحاظ درآمدی بالاتر از پایه حقوق قانون کار بوده و باید مورد توجه اهالی طارم سفلی قرار گیرد.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز راه‌های روستایی باید مورد توجه قرار گیرند و یکی از مطالبات اصلی مردم طارم سفلی در قزوین اتصال راه این منطقه به طارم علیا است که خوشبختانه در سفر اخیر با حضور مدیران مورد تایید و تصویب رسید.
سیاهکالی مرادی در خصوص حمایت از رسانه‌ها خاطرنشان کرد: هیچ رانتی نباید در حوزه رسانه ایجاد شود و همه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان قزوین باید از حقوق مادی و معنوی یکسانی برخوردار شوند، به هرحال واقعیت این است که برخی از رسانه‌ها امروز فقیرانه زندگی می‌کنند و باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.
این نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در حضور رسانه‌ها پس از تماس تلفنی با پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین خواهان رسیدگی به مطالبات درمانی شد.   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =