استاندار همدان: برای جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی اقدام شود

همدان-ایرنا- استاندار همدان یکی از سیاست‌های دولت برای تامین منابع مالی طرح‌های عمرانی را انتشار اوراق اسناد خزانه اسلامی برشمرد و گفت: انتظار داریم مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به جذب سریع این اسناد اقدام کنند.

سید سعید شاهرخی عصر شنبه در نشست بررسی اعتبارات دستگاه‌های اجرایی افزود: با توجه به اینکه اسناد باید در ذیحسابی ها بررسی شود و این کار مقداری زمان بر است، اعتبارات را سریعتر جذب کنند.

وی همچنین از دستگاه ها خواست اگر در روند جذب اعتبارات مشکلاتی دارند به استانداری منعکس کنند تا پیگیری ها در این راستا انجام شود و بیشتر بتوانیم از سهم اسناد خزانه اسلامی استفاده کنیم.

استاندار همدان گفت: یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه همه مسوولان باشد تلاش و کوشش مضاعف در سال جاری است.

شاهرخی با بیان اینکه همدان به مثابه یک کارگاه عمرانی است و طرح‌های متعددی در دست اجرا است افزود: باید سعی شود ریالی از اعتبارات اسناد خزانه استان برگشت نخورد و اگر مازاد اوراق سایر استانها را دهند آماده جذب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: باید سعی شود اعتبارات سرجای خود هزینه شود و اگر بنا باشد اوراق در محل خود هزینه نشود اوراق به محل هایی انتقال داده می‌شود که جذب آن وجود داشته باشد.

 استاندار همدان تاکید کرد: همه اعتبارات استان در بخش های مختلف به موقع جذب شود.

اسناد خزانه اسلامی یک ابزار مالی مبتنی بر بدهی دولت به نظام بانکی، ذینفعان و تامین کنندگان منابع است که در چارچوب ظرفیت های قوانین بودجه سنواتی، به وسیله خزانه داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =