۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83827787
۰ نفر

برچسب‌ها

روحانیون پاسداران مرزهای عقیدتی در جامعه هستند

بروجرد – ایرنا – نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: روحانیون پاسداران مرزهای عقیدتی در جامعه هستند و در هر زمانی به نحو مطلوب به این وظیفه عمل کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلیمن سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه در دیدار علما و روحانیون بروجرد که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، افزود:  پیشوایان با کتاب هایی آمدند، تلاش هایی برای ترویج دین انجام دادند و امروز آنچه همه ما به دنبال آن هستیم این است که همه به این منزلت تقوا نائل شوند.

وی بیان کرد: متقین انسان هایی هستند که در تندباد حوادث نمی شکنند، امیال و خواهش های نفسانی بر آنها غالب نمیشود و در گفتارشان منزلت تقوا و حدود تقوا را رعایت می کنند و روحانیت به عنوان پاسداران مرزهای عقیدتی وظایفی را بر عهده دارند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی اظهار داشت: وجود علماء مایه برکت است، رسیدن به منزلت تقوا و مردم را به آن مرتبه سوق دادن در گرو این است که ابتدا خود ما مزین به این منزلت باشیم.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی و جذب جوانان اظهار داشت: در همه کارها باید بسته های فرهنگی و دینی وجود داشته باشد تا جوانان زیادی در این راستا حرکت کنند و نتیجه این شود که الزامات فرهنگی و دینی همراه کارها باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: روحانیت به عنوان پاسداران مرزهای عقیدتی هستند که راه انبیاء را ادامه می دهند و تلاش دارند تا مردم به منزلت تقوا برسند و این موضوع وظیفه ای است که در طول تاریخ روحانیت به این وظیفه عمل کردند.

وی با اشاره به این که هدف نظام سلطه دین زدایی بود گفت: نظام سلطه و استکبار ۲۵۰ سال تمام امکانات مادی خود را به کار گرفت و از جدیدترین شیوه ها و تکنولوژی استفاده کرد، موسسات علمی، فرهنگی و آموزشی را به کار گرفت و همه این موارد برای دین زدایی و اسلام زدایی بود اما در این راه شکست خورد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی اضافه کرد: روحانیت در مقابل این نظام سلطه بودند و روحانیت در هر عصر و در هر نسل در برابر نظام سلطه ایستاده است و امام(ره) به عنوان یک عارف قبل از حادثه ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ این برنامه ها را کاملا شناخت و در ۲۲ بهمن ۵۷ تمام برنامه های ۲۵۰ ساله را به گورستان تاریخ فرستاد و با حضور مردم در صحنه این انقلاب به پیروزی رسید.

وی بیان کرد: در آن دوران سفیران امام(ره) در جای جای ایران تلاش کردند و مردم با اعتماد این افراد به صحنه آمدند و انفجار نور را رقم زدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: نظام سلطه به شکل های مختلف تلاش می کند برای این که این انقلاب تدوام نداشته باشند اما با تلاش ها و با حضور همیشه در صحنه روحانیت و مردم توطئه های دشمنان خنثی می شود.

وی اضافه کرد: بروجرد پیشینه جهانی دارد و در مقطعی از زمان بزرگان و علمای زیادی در این شهر می زیستند و از محضر آیت اله بروجردی(ره) بهره مند می شدند، همچنین بروجرد سرداران و شهدای بزرگی را در دفاع از میهن اسلامی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =