قاب روز؛ فرانکیِ مستطیل سبز ۴۲ ساله شد

تهران- ایرنا- ستاره سابق باشگاه چلسی و تیم ملی انگلیس که در حال حاضر هدایت آبی‌های لندن را به عهده دارد ۴۲ ساله شد.

فرانک لمپارد را همه با لباس چلسی می‌شناسند اما او در دوران بازیگری خود برای چهار تیم دیگر هم بازی کرد. ۲ تیم قبل از چلسی و ۲ تیم بعد از چلسی. او در سال ۱۹۹۵ به وستهم یونایتد پیوست اما همان فصل به سوانزی سیتی قرض داده شد.

بعد از یک فصل دوباره به لندن برگشت و تا سال ۲۰۰۱ برای وستهم توپ زد و عملکرد درخشانی داشت. او در این سال با عقد قراردادی به مبلغ ۱۱ میلیون پوند راهی استمفورد بریج شد. در چلسیِ آبراموویچ درخشید. کم کم به ستاره تیم تبدیل شد. در میانه میدان بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست و در ۱۳ سال حضور در این تیم سه بار لیگ جزیره، چهار بار جام حذفی، ۲ بار لیگ کاپ، ۲ بار کامیونیتی شیلد، یک بار لیگ قهرمانان اروپا و یک بار لیگ اروپا را فتح کرد.

فرانکی در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵ بهترین بازیکن لیگ جزیره شد و دومین بازیکن جهان. او ۲ بار در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ بازیکن سال انگلیس شد. لمپارد همچنین بهترین گلزن تاریخ باشگاه چلسی محسوب می‌شود و در دوران مربیگری نیز توانسته عملکرد خوبی با تیم‌های دربی کانتی و چلسی داشته باشد.

لازم به ذکر است لمپارد در تیم ملی انگلیس نیز توانست ۱۰۶ بازی انجام دهد و ۲۹ گل به ثمر برساند. لمپارد در یورو ۲۰۰۴ سه بار برای انگلیس گل زد اما در جام جهانی موفق به انجام این کار نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =