امیرعبداللهیان: مقاومت در اوج قله قدرت قرار دارد

تهران - ایرنا - دستیار ویژه رییس‌ مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مقاومت در اوج قله پایداری قرار دارد و اگر صهیونیست‌ها خطاهای گذشته را تکرار کنند با شکستی بزرگتر روبه‌رو خواهند شد.

حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در مراسم بزرگداشت رمضان عبدالله شلح رهبر پیشین جنبش جهاد اسلامی افزود: رمضان عبدالله مسأله فلسطین را از موضوعی ملی به موضوعی اسلامی و جهانی تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه رمضان عبدالله و زیاد نخاله با رهبری جنبش جهاد اسلامی بعد از شهادت فتحی شقاقی آن را حفظ و تقویت کردند، گفت: رمضان عبدالله الگویی برای تمام مبارزان بود.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: سردار سلیمانی و رمضان عبدالله بسیار شبیه بودند و دغدغه هر دو آنها درباره وحدت جهان اسلام برای مبارزه بود.
وی تصریح کرد: شهید سلیمانی و رمضان عبدالله، فلسطین را در همه سطوح بین المللی، منطقه ای و داخل فلسطین مورد توجه قرار می دادند و هر دو مقاومت را راه حل مسأله فلسطین می دانستند.
معاون پیشین وزیر خارجه، رمضان عبدالله، سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله را شخصیت ناب فرهنگی عنوان کرد و گفت: همه این بزرگان بر فعالیت فرهنگی برای نهادینه کردن تفکر مقاومت در میان مردم تاکید داشتند.
امیرعبداللهیان به توصیه سردار سلیمانی برای برگزاری کنفرانس پیشین انتفاضه اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی توصیه کردند فلسطین و فلسطینیان را مرکز توجه قرار دهید و با مشورت خود آنها نشست را برگزار کنید.
وی افزود: رمضان عبدالله فقط به فلسطین توجه نداشت و به حفظ کیان اسلامی هم توجه داشت.
این دیپلمات پیشین به مثلث عربستان، امارات و بحرین هم اشاره کرد و یادآورشد: عادی سازی روابط با اسراییل کمکی به امنیت آنان و منطقه نخواهد کرد.
امیرعبداللهیان تاکید کرد: امارات بداند بازی در زمین اسراییل بازی با آتش است زیرا رژیم صهیونسیتی هرگز در جستجوی صلح نبوده است.
وی از کشورهای منطقه خواست در جستجوی امنیت با مشارکت کشورهای منطقه باشند و تصریح کرد: مقاومت در اوج قله قدرت و پایداری قرار دارد و صهیونیست ها خطاهای گذشته را تکرار نکنند و بدانند شکست های بزرگتری در انتظار آنها خواهد بود.
امیرعبدالهیان با بیان اینکه امید اسراییل و همپیمانان عربش به ترامپ است، گفت: تحولات اخیر جهان مشروعیت دولت ترامپ را زیر سوال برده و سراسر دنیا شاهد تظاهرات علیه اقدامات نژادپرستانه دولت ترامپ است.
وی با بیان اینکه آزادی قدس وعده الهی است، گفت: بیان رهبری درباره آزادی قدس شریف فقط یک کلام سیاسی نیست.  پیروزی قدس نزدیک است.
مراسم بزرگداشت رمضان عبدالله شلح، رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی عصر شنبه با پیام سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس و سخنرانی خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی فلسطین، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس، صلاح زواوی سفیر فلسطین و خالد قدومی نماینده حماس و  ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور برگزار شد.

رمضان عبدالله شلح، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین ۱۸ خردادماه در ۶۲ سالگی و بر اثر بیماری درگذشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =