ترامپ: در انتخابات بازنده شوم، همه آمریکا «مینیاپولیس» می‌شود

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور بازنده شود و یک دموکرات به کاخ سفید راه یابد، همه کشور همانند مینیاپولیس خواهد شد.

به گزارش شماره شنبه روزنامه واشنگتن پست، وی به این موضوع در مصاحبه با پسرش «دونالد جونیور» اشاره کرد و گفت: احساس می‌کنم اگر دموکرات‌ها برنده شوند، وارد چنان رکود و کسادی خواهیم شد که هرگز ندیده‌اید؛ در آن صورت، رشد اقتصاد منفی و عظیم خواهد بود و هرج و مرج خواهد شد.

ترامپ با اشاره به اتفاقاتی که در زمان حاضر آمریکا را در بر گرفته، مدعی شد که هرج و مرج در کشور ادامه داشت تا زمانی که وی دستور عملیات نظامیان را صادر کرد.

بر اساس اعلام سازمان غیرانتفاعی تحقیقات خصوصی آمریکا تحت عنوان «دایره ملی تحقیقات اقتصادی»، ایالات متحده هم‌اینک در شرایط کسادی اقتصادی است و بدترین کسادی مالی از زمان رکود بزرگ سال‌های ۱۹۲۰ را تجربه می‌کند.

این سازمان تأکید کرد که تولید ناخالص ملی آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری پنج درصد کاهش داشت و احتمال دارد در سه ماهه دوم امسال شاهد شدیدترین میزان افت باشد.

در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفیدپوست آمریکا، اعتراض‌های گسترده‌ای سراسر این کشور و جهان را فرا گرفت.

بسیاری از مقام‌های محلی پلیس به صدای اعتراض معترضان پاسخ دادند و این کار را با صدور فرمان نحوه تغییر عملکرد ادارات، وعده اصلاحات بیشتر و اقدام فوری در مورد خشونت پلیس، انجام دادند.

اما با اوج گرفتن خشم مردمی، برخی ادارات پلیس با بحران‌های داخلی مواجه هستند و برخی نیروهای پلیس، کناره گیری از پست خود را انتخاب کردند.

در شهر مینیاپولیس از زمان آغاز اعتراض‌ها به قتل فلوید سیاهپوست به دست پلیس، دستکم هفت افسر از اداره پلیس این شهر استعفا کردند. همچنین شماری دیگر نیز در فرآیند ترک مسؤولیت خود هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =