معامله قرن سیلی به گوش سازشکاران است

تهران - ایرنا - خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه راه رمضان عبدالله شلح رهبر فقید این جنبش برای مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستی ادامه خواهد یافت، گفت: معامله قرن سیلی به گوش سازشکاران است.

خالد البطش روز شنبه در مراسم بزرگداشت درگذشت رمضان عبدالله شلح رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه ارتحال رمضان عبدالله باعث شادی آمریکا و اسراییل شد، افزود: ادامه مصیبت شهادت سردار سلیمانی، شهید مغنیه، شهید چمران و دیگر شهدای مقاومت است.
وی با اشاره به اینکه از سال ۲۰۱۱ که جنگ قومی در جهان اسلام شدت گرفت، شهید رمضان عبدالله بر وحدت تاکید داشت، گفت: جهان اسلام با ویروس های مختلف روبه رو است و از بین نخواهد رفت.
البطش با تقدیر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین گفت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای عربی پشت مقاومت را خالی کرده اند، ایران از مقاومت همچنان حمایت می کند.
این رهبر ارشد جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه فلسطین از جنگ صلیبی ترامپ دیوانه رنج می برد، گفت: هدف ترامپ غارت منطقه است.
البطش با انتقاد از سکوت و سرسپردگی کشورها و نهادهای منطقه ای در مقابل طرح معامله قرن، خاطرنشان کرد: بعد از طرح های مختلف، اکنون صهیونیست ها به غصب کرانه باختری می اندیشند و حرمت قدس شریف را رعایت نمی کنند.
وی با بیان اینکه ترامپ، طرح ایجاد خاورمیانه اسراییلی را به بهانه مبارزه با تروریسم دنبال می کند، گفت: با شهدای اسلام عهد می بندیم تا آخرین قطره خون تسلیم طرح های دشمنان فلسطین نخواهد شد.
البطش با بیان اینکه جنبش جهاد اسلامی هرگز برای احقاق حقوق فلسطینیان و بازگشت آوارگان سازش نخواهد کرد، گفت: جنبش جهاد اسلامی وحدت را اصلی برای پایان دادن به اختلافات در دستور کار قرار می دهد و از ابومازن و کشورهای منطقه برای تشکیل جنبش فراگیر و تعلیق صلح عربی و همه توافق ها با اسراییل دعوت می کند.    
وی با بیان اینکه معامله قرن سیلی در گوش سازشکارانه است، تصریح کرد: تقویت روابط با محور مقاومت هم یک ضرورت است و فلسطین مسأله مرکزی محور مقاومت خواهد ماند.
البطش با بیان اینکه امروز به حمایت رسمی دولت ها و ملت های اسلامی و عربی نیاز داریم، گفت: از رهبری و دولت ایران و همه کسانی که در کشورهای اسلامی و عربی از مقاومت حمایت کرده اند، تقدیر می کنیم.
مراسم بزرگداشت رمضان عبدالله شلح، رهبر فقید جنبش جهاد اسلامی عصر شنبه با پیام سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس و سخنرانی خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی فلسطین، ‌حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، صلاح زواوی سفیر فلسطین و خالد قدومی نماینده حماس و  ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور برگزار شد.

رمضان عبدالله شلح، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین ۱۸ خردادماه در ۶۲ سالگی و بر اثر بیماری درگذشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =