۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83827727
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

موافقت ملک سلمان با لغو کامل قوانین منع آمد و شد در عربستان

تهران-ایرنا- وزارت کشور عربستان روز شنبه از موافقت «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور برای لغو همه قوانین منع‌ آمد و شد در سراسر این کشور از صبح فردا (یکشنبه) خبر داد. با این حال تعلیق حج عمره همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش روزنامه سعودی «السبق»‌، یک منبع مسئول در وزارت کشور عربستان اعلام کرد که طبق دستور ملک سلمان، همه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری از فردا یکشنبه با رعایت کامل همه شیوه نامه های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز استفاده از ماسک در اماکن عمومی روال عادی خود را از سر خواهند گرفت.

طبق این اعلام،‌ تجمع افراد در اماکن عمومی نباید بیش از ۵۰ نفر باشد. 

همچنین تعلیق زیارت حج عمره همچنان ادامه دارد و به تدریج در سایه دستورالعمل‌های پزشکی در آینده به شکل طبیعی بازخواهد گشت.

طبق اعلام وزارت کشور عربستان، پروازهای بین‌المللی و ورود و خروج از مرزهای زمینی و دریایی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

ملک سلمان، سه ماه پیش و در راستای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا دستور برقراری منع رفت ‌و آمد را در این کشور صادر کرده بود.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت عربستان،‌ ۱۵۰ هزار و ۲۹۲  نفر در این کشور به کوید۱۹ مبتلا شدند که از این تعداد،‌یک‌هزار و ۱۸۴ نفر جان باختند و بیش از ۹۵ هزار بهبود یافته‌اند.

شیوع گسترده کرونا در سراسر دنیا از جمله عربستان،‌ اقتصاد این کشور را با مشکلات فراوانی روبه‌رو کرده،‌ به نحوی که دولت سعودی ۱۷ اردیبهشت امسال نیز با صدور مصوبه‌ای تصمیم گرفت برای مقابله با شرایط سخت شیوع کرونا و شدت گرفتن بحران اقتصادی در عربستان، حقوق کارکنان بخش خصوصی در این کشور را به میزان ۴۰ درصد کاهش دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =