پایانه‌های مرزی کرمانشاه توسعه پیدا می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی‌ امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: به منظور توسعه صادرات و ایجاد زمینه جهش تولید در کرمانشاه امسال توسعه پایانه‌های مرزی به صورت ویژه در دستور کار قرار می‌گیرد.

هدایت حاتمی عصر شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: توسعه بازارچه ها مهمترین راهکار ایجاد جهش تولید است زیرا تولید کالا بدون نداشتن بازار به طور قطع موفق نخواهد بود.
وی یادآور شد: امسال نزدیک به ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد پروژه های عمرانی در راستای ایجاد جهش تولید درنظر گرفته شده است.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: بیشتر این اعتبارت به فراهم‌ کردن زمینه صادرات از طریق تامین‌ زیرساخت های پایانه های مرزی هزینه خواهد شد.
حاتمی با تاکید بر اینکه پروژه های بزرگ‌ که بیشترین تاثیر را در اقتصاد کرمانشاه دارد، در اولویت است، عنوان کرد: مهمترین پروژه های اقتصادی که می تواند به جهش تولید و رفع معضل بیکاری منجر شود مشخص شده‌ اند تا امسال اجرای آنها را در دستور کار قرار دهیم.
به گفته وی، این پروژه ها هفته آینده معرفی‌خواهد شد تا به صورت ویژه مورد توجه فرمانداران‌ قرار گیرد.
بودجه پروژه‌های عمرانی کرمانشاه محدود می شود
معاون ‌هماهنگی‌ امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در این نشست گفت: پروژه های عمرانی ما باتوجه به شرایط خاص دولت امسال با کاهش اعتبار رو به رو است.
مهرداد سالاری افزود: تخصیص های این پروژه ها نیز از بحث تخصیص نقدی خارج شده و در قالب اسناد خزانه تخصیص پیدا می کند.
وی عنوان کرد: باید مدیریت درستی برای انتخاب پروژه ها داشته تا بتوانیم از این اعتبارات بهترین استفاده را داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: برای اجرای پروژه ها نباید تنها به منابع ملی بسنده کنیم و از سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز باید بهره مند شویم.
سالاری ادامه داد: باتوجه به کمبود اعتبارات به جز یک راه کوچک روستایی در هر شهرستان نمی توانیم تمام راه های روستایی استان را ساماندهی کنیم.
وی اظهارداشت: پروژه های عمرانی را به شکلی تعریف کرده ایم که به ایجاد جهش تولید و رونق سرمایه گذاری ختم شود.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

سرخط اخبار استان‌ها