اظهار امیدواری مدیرتیم‌های ملی برای آغاز اردوهای متمرکز تیراندازان المپیکی

تهران- ایرنا-مدیر تیم‌های ملی تیراندازی می‌گوید ‌با توجه به رفع ممنوعیت از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت ورزش امیدواریم از اواسط تیرماه تمرینات تیم ملی تیراندازی در رشته‌های تفنگ و تپانچه به صورت متمرکز و با حضور همه ملی پوشان آغاز شود.

ناصر رسولی افزود: از اواسط خردادماه و با رفع محدودیت‌های ورزشی،اجازه تمرین حضوری تیراندازان ملی پوش در سالن‌ آزادی داده شد و تیراندازان تهرانی به صورت فردی و البته با حضور کادر فنی تیم ملی تمرینات خود را پیگیری کردند، اما تیراندازان شهرستانی به دلیل عدم آمادگی خوابگاه‌ها همچنان تمرینات خود را به طور آنلاین ادامه دادند.

وی ادامه داد: با اینکه خوابگاه‌های ما کاملا تجهیز و آماده هستند اما به دلیل شیوع کرونا ویروس و نگرانی والدین ملی پوشان شهرستانی باید پروتکل های بهداشتی در خوابگاه‌ها اجرا شود تا دلیلی برای نگرانی ورزشکاران و خانواده‌هایشان نباشد.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازان ما شامل ۶ تیرانداز دارای سهمیه و ۴ ملی‌پوش دیگر از اسفند ماه تمرینات خود را به صورت آنلاین و دستگاه شبیه ساز و زیر نظر مربیان پیگیری شده است اما همه می دانیم که تمرینات متمرکز و حضوری تفاوت جدی با تمرینات آنلاین دارد.

رسولی گفت:‌فروردین و اردیبهشت سال آینده مسابقات جهانی برگزار می‌شود و فدراسیون جهانی خرداد ماه سال آتی اسامی نفراتی که با امیتاز رنکینگ به المپیک راه می‌یابند را اعلام خواهد کرد.

وی در خصوص مشکل فشنگ مورد نیاز برای تمرینات ملی‌پوشان نیز گفت:‌ما طی بیش از یک دهه همیشه و همیشه با مشکل کمبود فشنگ مواجه بودیم اما مساله تحریم‌های ظالمانه‌ای نیز که به کشورمان تحمیل شده است، فشار بیشتری در خصوص تامین فشنگ داریم که امیدواریم با همکاری فرابخشی بتوانیم شرایط بهتری برای تمرین ملی‌پوشان فراهم کنیم.

مدیرتیم های ملی در ادامه گفت:‌با توجه به مشکل جهانی ویروس کرونا کمپ‌های تمرینی در سایر کشورها تعطیل هستند وبا وجود نگرانی های ناشی از این بیماری شانس زیادی برای اعزام تیراندازان به اردوهای خارجی وجود ندارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =