استاندار یزد: روحانیون مطالبه‌گر خواست مردم باشند

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: روحانیون باید همواره مطالبه‌گر خواسته‌های برحق مردم باشند و وظایف فرهنگی و اجتماعی خود را دقیق و جدی انجام دهند .

محمدعلی طالبی روز شنبه در جمع مدیران ادارات تبلیغات اسلامی استان افزود: روحانیت در این شرایط، نقش پیوند دهنده مردم و نظام جمهوری اسلامی را ایفا می‌کنند و باید در فعالیت‌های خود مخاطب شناس و پاسخگوی مردم باشند.

وی ادامه داد: مردم باید همواره درک کنند که روحانیت جدا از آنها نیستند به ویژه افرادی شاید ما احساس کنیم آنها کمی دور از فضای دینی و مذهبی جامعه هستند و برای اینکه این شکاف گسترده‌تر نشود همدلی‌ها و همراهی‌ها باید بیشتر شود.

این مسوول به اهمیت نقش روحانیون در ادوار مختلف به خصوص در شرایط خاص کرونا اشاره کرد و یادآور شد: نقش روحانیت استان در برهه‌های مختلف به ویژه در زمان شیوع کرونا قابل تکرار نیست و در این ایام در صف مقدم بسیاری از فعالیت‌های خیرخواهانه بودند.

طالبی گفت: در این ایام هر کجا کاری روی زمین مانده بود نهاد روحانیت پیشقدم شد و در بسیاری از موضوع‌ها حضور پررنگی داشت همچنین در بسیاری از مسائلی که در جامعه اتفاق می‌افتاد مثل ضدعفونی معابر تا دفن اموات حضور داوطلبانه روحانیون را شاهد بودیم.

همچنین مدیرکل تبلیغات یزد  با اشاره به اثرگذاری هیئات مذهبی، مداحان، شعرای آیینی و روحانیت در جامعه گفت: آماده نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف با بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها هستیم.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی افزود: به جایگاه تبلیغات اسلامی در حوزه‌های مختلف آگاه هستیم و آمادگی است همانگونه که یزد در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و بهداشت و درمان ، اری‌رسان سایر استان‌های کشور است در حوزه فرهنگی معین سایر بخش‌ها باشیم.

وی بیان کرد: یزد در مرکز ایران جایگاه بزرگی در عرصه‌های مختلف دارد و در طول تاریخ تشیع علمای بزرگ و اثرگذار بسیاری پرورش داده و اکنون نیز تلاش ما این است که بتوانیم منشأ اثر در زمینه‌های مختلف باشیم.

وی از شاعران آئینی، مداحان، هیئت‌های مذهبی و روحانیت به عنوان چهار قشر اثرگذار فعال در تبلیغات اسلامی یاد کرد و گفت: بیشترین وقت خود را در حوزه آموزش و توانمندسازی این اقشار متمرکز کرده‌ایم تا بتوانیم از حضور پررنگ آنها در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی بهره‌مند شویم.

در این نشست روسای ادارات تبلیغات اسلامی به بیان مسائل، مشکلات و درخواست‌های خود پرداختند.

اول تیرماه سالروز تشکیل تبلیغات اسلامی است.

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ روحانی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =