کمک‌های معیشتی به ۴۰۰ هزار خانوار نیازمند اصفهانی ارائه شد

اصفهان- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون در این استان در قالب طرح‌های مختلف حمایتی، مانند رزمایش مواسات و کمک مومنانه، ۴۰۰ هزار خانوار نیازمند و آسیب پذیر زیر پوشش قرار گرفتند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا روز شنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان که از طریق فضای مجازی در اصفهان برگزار شد، افزود: برای هر کدام از این خانوارها به صورت میانگین ۲۵۰ هزار تومان انواع کمک‌های نقدی و غیر نقدی اختصاص یافت که مجموع آن به بیش از ۹۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: کمک‌های مردمی و دولتی و اجرای رزمایش‌های مختلف حمایت از اقشار آسیب ‌پذیر جامعه که در این مدت انجام شد از حمله به فروشگاه‌ها و غارت مراکز فروش مانند آنچه در برخی کشورها می‌دیدیم جلوگیری کرد.

این مسوول نظامی با اشاره به اهمیت کنترل قیمت‌ها با نظارت و همکاری‌های هرچه بیشتر مردم، نهادها و دستگاه‌های دولتی اظهارداشت: ارائه بسته‌های حمایتی برای اقشار مختلف مردم در آینده و اتخاذ راهبرد برای مهار گرانی ضروری است.

فرمانده سپاه اصفهان اظهارداشت: خدا را شاکریم که قبل از آمریکا و کشورهای غربی به ویروس کرونا مبتلا شدیم زیرا چنانچه پس از آنان به این ویروس مبتلا می‌شدیم راه و روش آنها را کپی برداری می‌کردیم اما گرفتاری قبل از آنان سبب شد با تکیه بر توان خودمان برای حل مشکلات چاره جویی کنیم.

فدا خاطرنشان کرد: کرونا در کشورهای غربی نظیر آمریکا مشکلات بیشتری در مقایسه با ایران به همراه داشت، برخلاف آنها که برای بستری و مداوای مبتلایان کووید-۱۹ بین کهنسالان، جوانان و اقشار مختلف مردم فرق می‌گذاشتند در ایران حتی اتباع خارجی بصورت رایگان تحت مداوا قرار گرفتند.


وی با بیان اینکه ایران عزت خود را مدیون درایت رهبر معظم انقلاب، تلاش بچه‌های انقلاب و روحیه جهادی آنان است افزود: آمریکا هیمنه و قدرت خود را از دست داده و تفکراتی نظیر تغییر در خاورمیانه و ایجاد خاورمیانه جدید از جمله شکست‌های این کشور به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه اصفهان با اشاره به اینکه غرب حامی ما نیست و باید با بهره گیری از ظرفیت‌های بومی و نگاه به داخل کشور بر مشکلات پیروز شد، گفت: قطعنامه روز گذشته شورای حکام آژانس انرژی اتمی علیه ایران، آخرین تیری بود که به پیکر بی جان برجام شلیک شد.

فدا با بیان اینکه دشمنان از راه‌های مختلف قصد ضربه زدن به نظام را دارند، گفت: در روزهای اخیر و بویژه همزمان با ۲۵ خرداد، بالغ بر ۸۰ فراخوان در کشور و استان با محوریت منافقین برای ضربه زدن به نظام با فعالیت‌هایی مانند حمله به اماکن و خرابکاری برنامه ریزی شده بود که البته هیچ یک محقق نشد.

آیین بزرگداشت سالگرد شهید دکتر مصطفی چمران و روز بسیج استادان با سخنرانی علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به همت دانشگاه پیام نور اصفهان با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان از طریق فضای مجازی و بصورت آنلاین برگزار شد.

تقدیر نمادین از جامعه علمی و پزشکی کشور و تلاشگران سلامت و مبارزه با بیماری کووید-۱۹ و نهادها و افرادی که در قالب کمک‌های مومنانه به دیگر هموطنان یاری رساندند بخش دیگری از برنامه‌های امروز بود.

۳۱ خردادماه سالروز شهادت دکتر چمران به عنوان روز بسیج اساتید نامگذاری شده است.

اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با حدود ۲۵۰ هزار دانشجو و ۱۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که حدود ۱۰ درصد از نخبگان ایران را در خود دارد و به عنوان یکی از قطب‌های دانشگاهی و علمی و فناوری کشور از جایگاه مهمی در معرفی و شناساندن ظرفیت‌های دانشگاهی ایران به دنیا و دیگر دانشگاه ها برخوردار است.

تاکنون ۲۰۲ هزار و ۵۸۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۵۰۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =