جوانی در کانال آب حسن‌آباد از توابع شهرری غرق شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: یک جوان ۲۵ ساله تبعه کشور افغانستان به دلیل شنا در مکان ناایمن کانال آب شهرک حسن آباد (جنوب تهران) غرق شد.

«سید جلال ملکی» عصر شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: عصر روز گذشته این حادثه در شهرک حسن آباد فشافویه روستای خانلق به سامانه ۱۲۵ اعلام و با توجه به اینکه محل حادثه خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانان شهر تهران بود اما نیروهای نجات ویژه و غواصان سازمان آتش نشانی شهر تهران به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود:  با حضور آتش نشانان مشاهده شد که در یک آبگیر وسیع  که آن محوطه برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و در فصل تابستان به عنوان آبیاری زمین های کشاورزی استفاده می شد ۵ جوان ۲۴ تا ۲۵ ساله در این آبگیر برای شنا حضور داشتند.

ملکی ادامه داد: در این حادثه ۴ جوان به شکل های مختلف موفق شده بودند خود را از آب خارج کنند اما یک نفر در داخل آب گرفتار بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ عملیات جستجوی آتش نشانان روز گذشته تا ۴ بامداد بی نتیجه ماند اما از صبح امروز- شنبه - عملیات نجات آغاز و حوالی ظهر امروز آتش نشانان موفق شدند جسد این جوان را در عمق ۲۰ متری آب بیرون بکشند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، جسد این فرد به عوامل نیروی انتظامی در محل تحویل داده شد.

وی به شهروندان توصیه کرد که در فصل تابستان شهروندان در این آبگیرهای غیرمجاز و خطرناک اقدام به شنا و آب تنی نکنند.

شهرک حسن آباد فشافویه در جنوب پایتخت واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =