کاهش ۴۷ مگاواتی مصرف برق کشاورزان در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: طبق تفاهم‌نامه همکاری بین این شرکت و سازمان جهاد کشاورزی در این استان، از ۱۵ خردادماه تا ۱۵ شهریور سال‌جاری، با همکاری مشترکان، مصارف کشاورزی در ساعات اوج بار ۴۷ مگاوات کاهش می‌یابد که این امر، کمک بزرگی در راستای جلوگیری از خاموشی در ایام گرم سال است.

اکبر حسن‌بگلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشترکان کشاورزی به ازای ۳۱ روز همکاری (در چهار ساعت اوج بار) از بخشودگی کامل بهای انرژی مصرفی در آن ماه و همچنین پاداش به میزان مقدار انرژی مصرف نشده با نرخ تعرفه اوج باری برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: همچنین به ازای همکاری کمتر از ۳۱ روز در ساعات اوج بار از بخشودگی بهای صورت حساب به نسبت تعداد روزهای همکاری و به ازای حداقل هفت روز همکاری ۲۴ ساعته در ماه از بخشودگی بهای صورتحساب برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: در فصل تابستان که زمان اوج مصرف برق است، ۳۳ درصد از برق استان را مشترکان بخش کشاورزی  مصرف می کنند.

حسن‌بگلو ادامه داد: استفاده از لامپ‌های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای در تامین روشنایی، استفاده از سیستم آبیاری جدید، برخورداری از الکتروپمپ‌های شناور و پربازده به جای الکتروپمپ‌های شف و غلاف و سرویس و بازدید دوره‌ای از تجهیزات الکتریکی راه‌کارهای مناسب برای کاهش مصرف آب و برق در بخش کشاورزی است.

وی  بیان کرد: در صورت رعایت اصول مدیریت مصرف از سوی مشترکان و کاهش استفاده در ساعات اوج مصرف می‌توان قدم موثری در راستای کاهش خاموشی و تامین برق مشترکان بخش کشاورزی و خانگی استان برداشت.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در بین مشترکان را به خود اختصاص می دهند؛ طبق بررسی ها سالانه ۲۰ هزار مگاوات برق در این سیستم ها در کل کشور مصرف می شود که رقم بسیار زیادی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha