۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83827666
۱ نفر

برچسب‌ها

وضعیت خلخال از لحاظ کرونا نارنجی شد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: با خیز کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس در خلخال وضعیت این شهرستان برای نخستین بار نارنجی شد.

دکتر سجاد رحیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با افزایش سطح فعالیت‌های اجتماعی همراه با بی‌توجهی مردم به رعایت موارد پیشگیرانه آمار مبتلایان به این ویروس در خلخال بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

وی تشریح کرد: در صورت ادامه این روند افزایش آمار کرونایی‌های بستری از ۱.۱ به ۳ نفر در روز تبدیل به وضعیت قرمز دور از انتظار نیست.
وی گفت: با توجه به امکانات محدود ظرفیت بیمارستان در صورت افزایش بیماران کرونایی امکان بستری تمامی بیماران در بیمارستان میسر نبوده و مردم با مشکل مواجه خواهند شد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال همچنین با اشاره به اینکه بیمارستان این شهر مجهز به ۶ دستگاه ونتیلاتور تنفس مصنوعی است، اظهارداشت: ۶ بیمار کرونایی در این مرکز درمانی بستری هستند و در صورت افزایش آمار به هفت نفر بستری دیگر امکان تهیه و تامین دستگاه اضافی برای مداوای بستری جدید کرونایی وجود نخواهد داشت.

او افزود: مردم باید موارد و اقدامات پیشگیرانه را رعایت کرده و از برگزاری و حضور در محافل عروسی و ختم و جشن‌های تولد پرهیز کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: در کنار افزایش اقدامات پیشگیرانه ، ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی و واحدهای صنفی و مکان‌های عمومی پرتردد این شهر و تعدادی از روستاهای مجاور اجرا شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =