‌بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های بنیادشهید برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ظرفیت‌های این بنیاد برای مقابله با ویروس کرونا از بهره‌برداری کامل از این ظرفیت‌ها در جهت مقابله با این ویروس در جامعه ایثارگری خبر داد.

به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران، جلسه ستاد مبارزه با کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز شنبه به ریاست سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
 اوحدی پس از استماع گزارش معاونان و مدیران عضو ستاد کرونا در خصوص اقدامات انجام شده با اشاره به ظرفیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مقابله با کرونا، گفت: وجود بیمارستان‌ها و مراکز درمانی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران و ساختار اجرایی مناسب به همراه بیمه‌ تکمیلی و امکانات و ابزارهای دیگر نشانگر ظرفیت مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مقابله با ویروس کرونا است و باید به درستی از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آغاز پیک دوم همه‌گیری ویروس کرونا از اعضای ستاد کرونا خواست جلسات این ستاد به طور منظم و هفتگی برگزار شود.
معاون رییس جمهور در خصوص آمار فوت ایثارگران بر اثر بیماری کرونا گفت: با توجه به مقایسه این آمار با آمار کلی کشور باید هر چه سریعتر اولویت‌ها و راهبردهای کلان و اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مقابله با ویروس کرونا ترسیم و تدوین شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در ستاد ملی کرونا و نیز ستادهای استانی کرونا وجود دارد، گفت: حضور موثر و فعال در ستاد ملی کرونا به منظور دریافت مصوبات مرتبط با جامعه ایثارگری باید یکی از اولویت‌های بنیاد باشد. مدیران کل استانی بنیاد نیز باید به صورت فعال در ستادهای استانی مقابله با کرونا شرکت کنند و اقدامات لازم را جهت تصویب مصوبات در خصوص حمایت از جامعه ایثارگری را در این ستاد انجام دهند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه از اعضای ستاد مقابله کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا هر چه سریعتر برای استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.
اوحدی همچنین بر لزوم اخذ تدابیر ویژه به منظور اختصاص کمک معیشت و وام‌های اشتغالزایی برای فعالان اقتصادی ایثارگری که در نتیجه بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند از طریق ستاد ملی کرونا تأکید کرد.

توصیه‌های لازم به ایثارگران برای پیشگیری از ابتلا به «کرونا ویروس»

معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه ای بر لزوم توجه به نکات بهداشتی و رعایت این نکات توسط ایثارگران جهت پیشگیری از بیماری کرونا تأکید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان ابتلا به بیماری کرونا در سطح کشور به ویژه تعدادی از استان‌ها افزایش یافته است. بر همین اساس از تمام هموطنان به ویژه ایثارگران عزیز می‌خواهیم که رعایت نکات بهداشتی لازم را جهت پیشگیری از این بیماری مد نظر داشته باشند.
ایثارگران گرامی به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر مانند جانبازان شیمیایی، جانبازان قطع نخاع، والدین سالمند شهدا و ایثارگران دارای بیماری‌های زمینه‌ای باید با جدیت موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کنند و حفظ فاصله اجتماعی را مدنظر داشته باشند.
پرهیز از مسافرت‌های غیرضروری، حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ از مواردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها صورت گیرد. همچنین ایثارگران عزیز حتی‌المقدور از خانه خارج نشوند تا در معرض ابتلا به بیماری قرار نگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =