هشدار نماینده ولی فقیه در خوزستان نسبت به زمین‌خواری در اهواز

اهواز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خوزستان نسبت به پدیده زمین‌خواری‌های گسترده توسط عده‌ای خاص در مرکز استان هشدار و گفت: عده‌ای مانند زالو در منطقه اسلام‌آباد اهواز زمین‌خواری می‌کنند.

 به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد شنبه در حاشیه بازدید از منطقه اسلام‌آباد اهواز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اگر یک فرد عادی بخواهد برای خود سرپناهی ایجاد کند، دستگاه‌های مختلفی او را به چارمیخ می‌کشند اما متاسفانه در منطقه‌ای که محدوده قانونی آن هنوز تعیین تکلیف نشده، شاهد بروز زمین خواری هستیم.

وی با بیان اینکه چنین اقداماتی توسط عده‌ای محدود در حال انجام است، گفت: تحرکات این افراد تحت رصد است و تخلفات آنها از هم‌اکنون مورد پیگیری قرار گرفته است.

امام جمعه اهواز تصریح‌کرد: تخلف این افراد به گونه‌ای است که هکتارها زمین را قطعه‌بندی و بدون سند رسمی واگذار می‌کنند و اگر در جایی با مانع روبه‌رو شدند با استفاده از برخی مسئولان، مشکلات خود را حل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر اینکه به زودی رییس قوه قضاییه به استان خواهد آمد، گفت: همزمان با انجام این سفر، اقدامات و دستورات لازم برای برخورد با این افراد صادر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد افزود: در نهایت با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد، همه آنچه تحت عنوان زمین‌خواری انجام شده به مردم بازگردانده خواهد شد.

آب، فاضلاب، آسفالت و برق مشکل اساسی مردم اسلام آباد

نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین گفت: تعیین تکلیف نشدن حدود و حریم منطقه اسلام‌آباد اهواز  که آیا مربوط به کلانشهر اهواز و یا شهرستان کارون است مشکلات و ناهماهنگی‌های متعددی را ایجاد کرده است.

وی افزود: در این رابطه نیز مسئولان کم توجهی‌هایی دارند و هرکجا شرایط به نفع آنها باشد، این منطقه را جزو حوزه کاری خود می‌دانند.

وی ادامه‌داد: این روند باعث شده که  مردم نتوانند انشعاب استاندارد و رسمی آب داشته باشند و به همین دلیل مجبور به ایجاد انشعاباتی شدند که ممکن است در صورت نشتی احتمالی، آب شرب آنها با نفوذ فاضلاب همراه باشد.

حجت الاسلام موسوی‌فرد افزود: استان خوزستان از منابع سرشار زیرزمینی و ثروتهای مختلف  دیگر برخوردار است، ولی در بعضی از مناطق مانند اسلام آباد شاهد بی‌مهری و کم‌توجهی هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه پیگیری‌ها برای رفع مشکلات این منطقه با جدیت انجام می‌شود، گفت: تلاش می‌شود در بازدید بعدی که از منطقه انجام خواهیم داد، تعدادی از مسئولان نیز حضور داشته باشند تا به صورت میدانی به بررسی و انجام دستورات لازم جهت رفع مشکلات اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، برخی از خیابان‌های منطقه اسلام آباد شرق و غرب کلانشهر در طول شبانه روز تنها ۱۲ ساعت از آب شرب بهره‌مند هستند و نبود سیستم فاضلاب مناسب نیز مشکلات جدی برای شهروندان ساکن در این منطقه ایجاد کرده است.

در تابستان سال گذشته جمعی از مردم منطقه اسلام آباد اهواز برای پیگیری مشکلات منطقه محل سکونت خود در مصلی نماز جمعه اهواز تجمع کرده و مطالبات خود را با حجت الاسلام موسوی‌فرد امام جمعه اهواز مطرح کردند که امروز برای چندمین بار، مشکلات این محله به صورت میدانی از سوی نماینده ولی فقیه در استان مورد بررسی قرار گرفت.

منطقه اسلام آباد در محدوده میان شهرستان‌ اهواز و کارون است که به دلیل مشخص نبودن دقیق وضعیت آن از لحاظ قرارگیری در محدوده شهری، خدمات رسانی به آن با مشکلات و موانعی روبروست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =