۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 83827629
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ کیلومتر رودخانه تلار در سیمرغ آزادسازی شد

ساری – ایرنا -فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: تاکنون ۱۳ کیلومتر از مسیر رودخانه تلار در این شهرستان آزادسازی ، تعریض و دیوارسازی انجام شده است.

مجتبی حبیب نژاد روشن روز شنبه در جلسه شورای اداری ،افزود: متاسفانه شهرستان سیمرغ به دلیل تازه تاسیس بودن و عدم برخورداری برخی از منابع و همچنین به دلیل پایین بودن برخی از شاخص ها از یک درصد سهم بری اعتباری بودجه استان برخوردار است .  این شهرستان باتوجه به اینکه از نظر شاخص ها پایین هستیم نمی توانیم ارتقاء سهم بری براساس شاخص ها را داشته باشیم .

وی با اعلام اینکه محور سیمرغ به بهنمیر و سیمرغ به بابل جزء محورهای حادثه خیز و نیازمند اعتبارات بالایی است،گفت: محور بهنمیر با حداقل تزریق منابع مالی به بهره برداری می رسد و محور بابل هم نیازمند ردیف اعتباری ویژه ایی است تا به بهره برداری برسد.

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در این شهرستان ۱۳ کیلومتر از ۲۱ کیلومتر آزادسازی ، تعریض و دیوار سازی رودخانه تلار انجام شده است،افزود:از مدیر کل آب منطقه ای استان مازندران این انتظار را داریم تا دستورات لازم را برای آزادسازی مابقی این رودخانه مبذول فرمایند تا یکی از دغدغه های مهم این شهرستان برطرف شود.

حبیب نژاد با اشاره به اینکه براثر سیلاب ابنیه پل برج خیل دچار خسارت شد،گفت:پل برج خیل در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته و باتوجه به اینکه پیمانکار این طرح را در اختیار دارد اما این اقدام به کندی در حال انجام شدن است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه پل برج خیل راه ارتباطی ۲ روستا به مرکز شهر است بنابراین باید این کار شتاب گیرد تا هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه در زیرساختهای طرح هادی بسیار فقیر و ضعیف هستیم ،ادامه داد :۲۴ طرح هادی روستایی در این شهرستان وجود دارد که به دلیل کمبود اعتبار و ضعف عملکردی نیمه تمام هستند.

حبیب نژاد با اشاره به اینکه طرح هادی تنها در یک روستا به صورت کامل اجرا شده است،افزود:طرح هادی در ۱۴ روستا به صورت نیمه کاره است.

وی میزان اعتبار برای اجرای طرح هادی را بیش از پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای اجرای طرح هادی در این شهرستان مدیران باید جهادی تر عمل کنند.

فرماندارسیمرغ با بیان اینکه این شهرستان صرفا کشاورزی است،افزود:اعتبارات هزینه شده از ابتدای سال گذشته تاکنون در بخش کشاورزی بیش از ۲۲میلیارد تومان بوده است .

حبیب نژاد طرح های نیمه کاره را اعم از لاینیگ ، جاده بین مزارع ، لایروبی آبندان و انهار سنتی اعلام کرد و گفت که برای اجرایی شدن این طرح ها بیش از ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی در پایان با بیان اینکه از سه هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی سیمرغ بیش از یکهزار و ۸۰۰ هکتار تجهیز و نوسازی انجام شده است،افزود: بزرگترین پروژه تجهیز و نوسازی این شهرستان به میزان ۱۲۰ هکتار در دست اقدام و اجرا می باشد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =