۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83827619
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش و پرورش کاشمر ۶ تفاهمنامه با خیران منعقد کرد

مشهد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶ تفاهمنامه با مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال با خیران این شهرستان  به امضا رسیده است.

علی طاهریان روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر افزود: از بهمن ‌ماه پارسال اقدامات خوبی برای احداث پروژه‌های عمرانی این اداره انجام شده به ‌طوری‌که در اواخر بهمن ‌ماه ۱۱ تفاهم‌نامه و امسال شش تفاهم‌نامه در این زمینه به امضا رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر اعتبارات تکمیلی اداره کل نوسازی مدارس استان به شهرستان تخصیص یابد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: به دلیل افزایش جمعیت، طی ۶ سال اخیر، هرسال شاهدافزایش جمعیت در ورودی‌ها و دانش‌آموزان میان‌پایه هستیم و ثبت‌نام آنان به یکی از مسائل مهم و پرچالش آموزش‌وپرورش تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه کاشمر به عنوان قطب شهید مدرس در زمینه ساماندهی فضای مدارس، نوسازی و تعداد مدارس بیشتر از شهرهای دیگر با مشکل مواجه است افزود: برای ساماندهی نیروی انسانی در شهرستان با توجه به پیری جمعیت و سنوات زیاد خدمتی همکاران با مشکل مواجهیم و کمبود نیروی انسانی به دغدغه جدی برای ما تبدیل شده است در حالی که  سهمیه قبولی دانش‌آموزان کاشمر در دانشگاه فرهنگیان بسیار اندک است.

طاهریان ادامه داد: گرچه وجود دانشگاه فرهنگیان از خواسته‌های شهروندان کاشمری است که مجوز احداث آن در سال گذشته اخذ شده ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز این دانشگاه افتتاح نشده و از سویی سهمیه‌ها هم بسیار کم است.

فرماندار کاشمر نیز در این مراسم نقش خیران را در حل مشکلات آموزشی ستودنی دانست و گفت: برای رفع مشکلات و محدودیت‌ها به کمک خیرین نیاز است.

مسلم ساقی با تأکید بر اینکه باید همانند آموزش برای حوزه پرورش هم رویکرد داشته و از آن غفلت نکنیم افزود: برای ثبت‌نام دانش آموزان باید برنامه‌ریزی داشته باشیم تا آیندگان هم از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: تمامی بازماندگان از تحصیل باید شناسایی و شرایط لازم برای ادامه تحصیل آنان فراهم شود، همچنین با توجه به اینکه در این شهرستان فضاهای بلااستفاده‌ داریم می‌شود برای جبران کمبود فضا، این اماکن بهینه‌سازی و تا شروع سال تحصیلی جدید بازنگری، بازسازی و زیباسازی شوند.

فرماندار کاشمر گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کاشمر نیز صعودی است و اگر همچنان تشدید شود باید در فضای مجازی فعالیت کنیم.

وی با قدردانی از کمک خیران و شهرداری به حوزه آموزش‌وپرورش افزود: همراهی‌ها موجب شده است بخشی از مشکلات حوزه آموزش‌وپرورش رفع شود.

در این جلسه از خانواده مرحوم حاج حسین نساجیان به خاطر اهدای زمینی به مساحت دو هزار متر مربع برای ساخت مدرسه ۹ کلاسه متوسطه اول، فرازمند به خاطر اهدای هفت میلیارد ریال به یاد فرزند مرحوم خود برای تکمیل ساخت دبستان دخترانه و عسکری به خاطر کمک پنج میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه ۱۰۰۸ واحدی و همچنین شهردار کاشمر برای کمک به رفع مشکلات آموزش و پرورش قدردانی شد.

۱۹۰ مدرسه، آزمایشگاه، پژوهشسرا و کانون تربیتی در کاشمر دایر است و دو هزار و ۲۵۰ معلم کار تدریس به دانش آموزان را برعهده دارند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =