۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83827616
۰ نفر

برچسب‌ها

عراق «صندوق سرمایه گذاری نسل های آینده» تاسیس می کند

بغداد – ایرنا – نخست وزیر عراق روز شنبه در بازدید از وزارت نفت، از به کارگیری درآمدهای نفتی برای طرح های توسعه ای در کشورش و راه اندازی صندوق سرمایه گذاری برای نسل های آینده خبر داد.

«مصطفی الکاظمی» در اظهاراتی که دفتر نخست وزیری آن را منتشر کرد، گفت: ضروری است تا درآمدهای حاصل از فروش نفت تبدیل به طرح های توسعه شود.

وی یکی از طرح های دولت را ایجاد صندوق سرمایه گذاری برای نسل های آینده ذکر کرد و افزود که تکیه ۹۵ درصدی بودجه کشور بر درآمدهای نفت، نشانه شکست سیاست های گذشته است.

وی از طرح افزایش درآمدهای عراق از منابع دیگر خبر داد و گفت: هیچ گونه عقب نشینی در پیشبرد اصلاحات مالی و اقتصادی در کشور وجود ندارد.

نخست وزیر عراق با بیان اینکه عده ای به دنبال تشویش اذهان عمومی در باره اصلاحات هستند افزود که برگه سفیدی درباره اصلاحات داریم که هنوز درباره آن بحث و تبادل نظر ادامه دارد.

الکاظمی در خصوص اعتراضات اخیر در عراق علیه قطع حقوق برخی از اقشار جامعه از جمله خسارت دیدگان از رژیم سابق بعث گفت: هیچ گونه عقب نشینی از قطع حقوق های مازاد و تحقق عدالت اجتماعی وجود ندارد.

اصرار دولت عراق بر آغاز اصلاحات با هدف قرار دادن حقوق اقشار فقیر و متوسط جامعه از جمله اقشار آسیب دیده از رژیم بعث صدام که بیشتر از شیعیان هستند، اعتراض های متعددی را در بغداد و دیگر شهرهای جنوب و مرکز عراق به دنبال داشته است.

معترضان می گویند که دولت عراق به جای هدف قرار دادن اقشار فقیر و متوسط جامعه به بهانه اصلاحات، باید سراغ دانه درشت ها و عوامل وابسته به رژیم سابق بعث برود که اکنون حقوق های نجومی بازنشستگی می گیرند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =