۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83827608
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف آب در فردیس نگران کننده است

کرج - ایرنا - مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان فردیس از افزایش بی رویه مصرف آب آشامیدنی در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

مرتضی یاوری روز شنبه به خبرنگار ایرنا  گفت: وضعیت  مصرف آب در فردیس نگران کننده است و شیوع ویروس کرونا مزید برعلت شده است.

وی با بیان اینکه آب آشامیدنی  ساکنان شهرستان فردیس از چاه تامین می شود،اظهار داشت: صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب توسط شهروندان ضروری است.

یاوری گفت: این نگرانی در تابستان بیشتر می شود و ممکن است مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کند، بنابراین توصیه ما به مردم صرفه جویی در کنار رعایت اصول بهداشتی است.

وی با اشاره به کمبود آب در بعضی مناطق فردیس ، افزود: بخش جنوبی شهرک ناز، اسکویی،پیک، اهری و شهرک کوثر با مشکل افت فشار آب مواجه هستند.

وی با بیان اینکه  سطح آبخوان ها در فردیس هر روز رو به کاهش است ، بیان داشت: آخرین چاهی که در فردیس حفر شد ۳۳۰ متر عمق دارد و میزان آبدهی این چاه ۱۸ لیتر در ثانیه است که این وضعیت خیلی نگران کننده است.

مدیر امور آبفای شهرستان فردیس  با بیان اینکه قطعی آب با برنامه ریزی شده یا جیره بندی در فردیس را نخواهیم داشت و از طرفی مصرف آب به شدت بالا رفته ، خاطر نشان کرد: به طور متوسط   ۱۱۰ هزار متر مکعب مصرف روزانه آب در فردیس است اما این رقم در اوج مصرف فصل گرم روزانه به ۱۳۰ هزار مترمکعب افزایش پیدا می کند.

یاوری یادآور شد:  امسال به علت شیوع کرونا  مصرف آب در فردیس  ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی گفت :  در فروردین ماه  امسال به میزان تابستان  سال گذشته آب مصرف شده است ، در اردیبهشت و خرداد ماه به همین صورت بوده است.اگر مصرف به همین طریق ادامه یابد تابستان امسال شرایط سختی را پیشرو خواهیم داشت.

یاوری افزود: طی چند روز گذشته یک حلقه چاه جدید وارد مدار بهره برداری خواهد شد،  چاه دیگر هم در حال حفاری  داریم که اواسط تابستان به مدار اضافه می شود.

وی با اشاره به اینکه چاههای جدید حفاری شده ظرفیت اضافی نیستند، گفت: این چاهها در قبل چاه دیگری که افت داشته و از مدار خارج شده حفر می شود برای تخصیص و اخذ مجوز حفر چاه مشکل داریم هر دو این چاهها بدلیل فرسوده شدن و افت آبدهی از مدار خارج شدند و در کنار همین چاه ها چاه جدید حفر می شود.طی سه ماه گذشته چهار کیلومتر شبکه فرسوده آب در فردیس اصلاح شده است .

اکنون ۶۳ حلقه چاه و ۱۱ مخزن  با ۵۳ هزار مترمکعب ، آب شرب  ۴۶ هزار مشترک را در فردیس تامین می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =