مسیرهای گردشگری خلخال به اینترنت پرسرعت تجهیز شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: به منظور توسعه گردشگری الکترونیکی و استفاده گردشگران از اینترنت پرسرعت، مسیرهای گردشگری خلخال به اینترنت پرسرعت تجهیز شد.

 بهروز رزمی روز شنبه در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهارداشت:‌ توسعه اینترنت پرسرعت ۳G و ۴G در مناطق گردشگری و روستایی یکی از برنامه‌های این اداره‌ کل در استان بوده و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

او افزود: در شهرستان خلخال منطقه نمونه گردشگری ازناو و مسیرهای گردشگری این منطقه شامل جاده  کلور-درام، اسالم-خلخال و ماجولان-ماسوله به اینترنت پرسرعت تجهیز شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد:‌ برنامه‌ریزی شده تا سایر مسیرها و مناطق گردشگری این شهرستان نیز به منظور توسعه گردشگری الکترونیکی و استفاده گردشگران از این امکان برای بارگذاری تصاویر از تجربه سفر به این مناطق از اینترنت پرسرعت برخوردار شده و تصاویر خود را در بستر اینترنت به سهولت منتشر کنند.

رزمی با قدردانی از همکاری و مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در تجهیز این مناطق به اینترنت پرسرعت گفت: تداوم این مشارکت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه

زیرساخت‌های ارتباطاتی در مناطق گردشگری استان اردبیل شود.
نادر فلاحی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز با اشاره به نقش توسعه زیرساخت های ارتباطاتی در صنعت گردشگری اظهارکرد:‌ با توجه به نقش اینترنت و فضای مجازی در بخش گردشگری، با رایزنی و مشارکت میراث‌فرهنگی استان مسیرهای گردشگری خلخال به اینترنت پرسرعت مجهز شده است.

او توسعه گردشگری الکترونیکی را از برنامه‌های مهم این اداره کل برشمرد و گفت: امیدواریم با تجهیز مناطق گردشگری به اینترنت پرسرعت گامی در جهت توسعه گردشگری مجازی در خلخال برداشته شده و در این حوزه اقدامات اساسی انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =