۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83827595
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی در سه منطقه شهرستان پاسارگاد مهار شد

شیراز- ایرنا- سه آتش‌سوزی که دیروز(سی‌ام خرداد ۹۹) در اراضی جنگلی و مرتعی چاهبید، منطقه علی‌آباد کمین و حریم جاده آسفالته شهرستان پاسارگاد رخ داد، به طور کامل مهار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد، شنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: نخستین آتش‌سوزی دیروز (جمعه) در منطقه چاهبید و آبراه عمری از توابع این شهرستان به وقوع پیوست که این حریق با کمک نیروهای امدادی، بخشداری، بسیج و مردم محلی به طور کامل مهار شد.
حسن خسروانیان افزود: علت این آتش‌سوزی، بی احتیاطی گردشگران و بهره‌برداران در استفاده از عرصه‌های منابع طبیعی منطقه نامبرده، اعلام شده است.   

وی بیان کرد: مشارکت شوراهای اسلامی مبارک آباد، ابوالوردی، دهنو و کردشول، آتش‌نشانی شهرداری منطقه مادر سلیمان، نیروی انتظامی، قرقبانان، گروه‌های مردم نهاد، نیروهای شرکت تعاونی بهره برداران منابع طبیعی و عشایر مستقر در محل موجب شد تا این آتش‌سوزی در کمترین فاصله زمانی به طور کامل کنترل و مهار شود.

خسروانیان، با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی ، از بهره‌برداران و گردشگران خواست در صورت مشاهده هرگونه حریق در عرصه‌های طبیعی، مراتب را به شماره تلفن ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

مهار آتش سوزی در محدوده اراضی ملی شهرستان پاسارگاد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد همچنین بیان داشت: آتش‌سوزی دیگری نیز روز سی‌ام خرداد ۹۹ در منابع طبیعی محدوده بالادست ضلع جنوبی منازل سازمانی مرکز آموزش جهاد کشاورزی منطقه علی‌آباد کمین و حریم جاده آسفالته شیراز - اصفهان واقع در حوزه این شهرستان به وقوع پیوست که این حریق نیز با کمک نیروهای مستقر در مرکز آموزش کشاورزی علی‌آباد کمین در همان ساعات اولیه مهار شد.
به گفته خسروانیان بر اثر این آتش‌سوزی حدود ۲۰۰ متر مربع از عرصه‌های منابع طبیعی طعمه حریق شد.

وی اضافه کرد: ساعاتی پس از این عملیات اطفای حریق، آتش‌سوزی دیگری در محور شیراز - اصفهان و در حریم جاده آسفالته مابین مسیر راه‌آهن و اتوبان شعله ور شد که این حریق نیز با هماهنگی‌های لازم با بخشدار مرکزی و آتش‌نشانی شهرداری سعادت شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد) و نیروی انتظامی این شهرستان در کمترین فاصله زمانی، به طور کامل مهار شد اما در این حادثه حدود ۱۰۰متر مربع پوشش گیاهی حاشیه جاده در آتش سوخت.

خسروانیان ادامه داد: علت این ۲ آتش‌سوزی نیز بی احتیاطی گردشگران و رانندگان عبوری اعلام شده است.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =