هشدار رییس دادگستری گلستان به مفسدان اقتصادی و کارشکنان سرمایه‌گذاری

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان هشدار داد این استان نه تنها برای مفسدان اقتصادی بلکه جایی برای آن دسته افراد و مسوولانی که برای سرمایه گذاران کارشکنی می کنند، ندارد.

هادی هاشمیان امروز شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: ظرفیت‌هایی که گلستان برای سرمایه گذاری دارد، کمتر استانی در کشور از آن برخوردار است.

وی افزود: با افراد و مسوولان دستگاه‌هایی که باعث فرار سرمایه گذار از استان گلستان می شوند، برخورد شدید قضایی خواهد شد.

رییس دادگستری گلستان همچنین با هشدار به مفسدان اقتصادی گفت: ۶ مفسد اقتصادی در این استان که محکومیت آنها بیش از یک میلیارد ریال است، معرفی شدند.

مطابق تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی اسامی افرادی که فساد مالی و محکومیت آنها بیش از یک میلیارد ریال باشد، اعلان عمومی می شود.

 هاشمیان افزود: میرحسین شجاعی، ابوالحسن فاضلی و آق اویلی رادنیا به اتهام مشارکت در اخلال نظام اقتصادی به ترتیب به ۹ و پنج سال حبس و پرداخت ۱۷۰ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

 وی اضافه کرد: همچنین عبدالعزیز متمکن دیگر مفسد اقتصادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی با ایجاد سایت و فروش اکانت های شرط بندی به یک سال حبس و ۱۰ میلیارد ریال جزای نقدی و رد مال به میزان پنج میلیارد ریال محکوم شد.

 وی گفت: نرگس خراسانی دیگر متهم فساد اقتصادی با شکایت شهرداری علی آباد کتول به چهار سال حبس و انفصال از خدمت و جزای نقدی و خواهر وی شهربانو خراسانی نیز به جرم معاونت در اختلاس به ۶ ماه حبس محکوم شدند.

 هاشمیان افزود: داریوش خواجه وند متهم پرونده دیگر مفاسد اقتصادی است که در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری گرگان به جرم اخذ رشوه علاوه بر دو سال حبس و انفصال دائم از خدمت، جزای نقدی به مبلغ دو میلیارد و ۲۱۲ هزار ریال محکوم شد.

وی در ادامه از ر اه اندازی کارگروه گسترش عدالت و احقاق حقوق عامه در دادگستری گلستان خبر داد و گفت: این کارگروه با رسیدگی به پسماند شهرستان آزادشهر و زمین های به غیر عدل واگذار شده توسط یکی از سازمان های اجرایی و دولتی در مرکز استان فعال شد.

هاشمیان، تقویت عدالت خواهی را یکی از محورهای مهم دستگاه قضایی در دوره جدید مدیریت این قوه اعلام و تصریح کرد: تحول در قوه قضاییه با رویکرد مردمی بودن، فساد ستیزی و مطالبه گری آغاز شده است.

رییس دادگستری گلستان همچنین گفت: سالانه ۴۰۰ هزار پرونده در دادگاههای شورای حل اختلاف، دادسرا، بدوی و تجدید نظر گلستان ثبت می شود که ۲۰۰ هزار فقره آن پرونده واقعی (پیگیری) است.

وی به کاهش ۱۶ هزار و ۴۵۴ پرونده انواع جرم در گلستان طی سال ۹۸ در مقایسه با سال قبل از آن اشاره و اضافه کرد: جرم توهین ۲۲ درصد، تهدید ۲۰، ضرب و جرح ۱۸.۲، تخریب ۱۴ و سوانح رانندگی ۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

مطابق سرشماری و نفوس مسکن سال ۹۵ در استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =