دستگاه‌های قزوین به بایدها و نبایدهای توسعه استان توجه کنند

قزوین - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: قانون بودجه سال جاری برای توسعه در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی بایدها و نبایدهایی تعیین کرده که باید مورد توجه ادارات قزوین قرار گیرد.

ابوالفضل یاری روز شنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان قزوین، افزود: برخی از پژوهشگران استان قزوین به علت شیوع بیماری کرونا امکان کار عملی نداشتند و دیوان محاسبات اجازه داد تا اعتبارات با فرصت بیشتری در این حوزه هزینه شود بنابراین هیچ اداره‌ای حق ندارد یک درصد از بودجه پژوهش استان را برگشت بزند.

وی اضافه کرد: ۱۸ عنوان پژوهشی برای استان قزوین در سال جاری پیشنهاد داده شده و اگر نمایندگان مجلس نیز موارد دیگری در نظر دارند به شورای توسعه و برنامه ریزی استان اعلام کنند.

یاری به مسائل زیست محیطی استان اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های بویین زهرا و قزوین باید از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات صندوق ملی محیط زیست استفاده کنند تا زیرساخت‌های زیست محیطی در مواردی مانند جایگاه پسماند محمدآباد و... توسعه یابد.

این مسؤول در خصوص استفاده از اوراق تسویه، گفت: شهرداری از بعضی دستگاه‌ها طلبکار است و استفاده از ظرفیت اوراق تسویه در قانون بودجه سال ۹۹ می‌تواند بسیاری از این مطالبات را برطرف کند.

یاری با بیان اینکه استان قزوین تاکنون از ظرفیت فاینانس استفاده نکرده است، اظهار داشت: مولدسازی اقتصادی به روش فروش اموال و فضاهای بلااستفاده اداری استان باید در دستور کار قرار گرفته و پس از شناسایی در سامانه ثبت شود که وظیفه پیگیری این موضوع بر عهده اداره کل اقتصاد و دارایی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین خاطرنشان کرد: بازآفرینی شهری و بازسازی و نوسازی بافت فرسوده از دیگر موضوعاتی است که در قانون بودجه سال جاری مورد تاکید قرار دارد.

یاری یادآور شد: شرکت آب منطقه‌ای و برق استان موظف هستند از چاه‌های آب کشاورزی یک مبلغی دریافت کرده و از آن برای جلوگیری از فرونشست دشت‌ها هزینه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =