آمار غرق شدگی در چهارمحال و بختیاری ۷۰درصد افزایش داشت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری به افزایش ۷۰ درصدی آمار غرق شدگی در سال‌گذشته در استان اشاره کرد و گفت: پارسال ۳۸ نفر بر اثر غرق شدگی فوت کردند، که از این تعداد ۳۱ نفر مرد و هفت نفر زن بودند.

علی سامان‌پور روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضاییه ، به مراجعات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: ۶ هزار و ۳۵۵ نفر از مراجعات پزشکی قانونی استان به دلیل نزاع مراجعه کردند.

وی، به راه‌اندازی مرکز پزشکی قانونی در اردل و سامان در سال‌ گذشته اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته قوه قضاییه مرکز پزشکی قانونی شهرستان کیار افتتاح خواهد شد.

سامان‌پور، به تامین نیروی پزشک برای شهرستانهای فاقد نیروی پزشک اشاره کرد و افزود: با جذب یک پزشک بورسیه برای شهرستان لردگان، کالبدشکافی جنازه‌ها از اواخر امسال در شهرستان انجام خواهد شد.

۵ نفر در پرونده تخلف شهرداری گندمان دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال‌ و بختیاری نیز با اشاره به دستگیری شهردار و۲ نفر از اعضای شورای شهر گندمان و ۲ نفر از کارکنان شهرداری گفت: اتهام این افراد ارتشاء و دریافت رشوه بوده است.

عبدالرضا علیمحمدی افزود: با توجه به دلایل و مدارک گزارش شده  ۲ تن از اعضای شورای اسلامی این شهر بازداشت شدند و پس از تحقیقات شهردار شهر گندمان و ۲ نفر از کارمندان شهرداری بازداشت شدند.

وی با تاکید بر اینکه این پنج نفر در بازداشت به سرمی‌برند، گفت: این متهمان با حکم مقام قضایی به اتهام ارتشاء و دریافت رشوه در زندان هستند.

۷هزارو ۱۰۵ پرونده در تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست افزود: سال‌گذشته هفت هزار و ۱۰۵ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل و هفت هزار و ۴۰۰ پرونده رسیدگی شد.

محمدرضا عمرون افزود: متخلفان به پرداخت ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جریمه در حق دولت محکوم شدند.

وی با اشاره به ضبط ۲۱ خودروی قاچاقچیان علاوه بر ضبط کالا در حق دولت، گفت: ارزش ریالی ۳۷ خودرو به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در حق دولت از متهمان دریافت شد.

عمرون، با تاکید بر اینکه ۳۵۰ هزار هکتار از مساحت استان را جنگل تشکیل می‌دهد  ، گفت: در سال‌گذشته ۳۱۸ فقره پرونده قاچاق چوب و زغال در استان تشکیل شد و متخلفان به پرداخت ۲۱ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

یکم تا هفتم تیرماه به عنوان قوه قضاییه نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =