۸۱ درصد فوتی‌های کرونا منطقه شاهرود بیماری زمینه‌ای داشتند

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود گفت: ۸۱ درصد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در شرق استان سمنان شامل شاهرود و میامی بیماری زمینه‌ای داشتند.

رضا چمن روز شنبه در جلسه شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام خمینی(ره) استانداری اظهار داشت: متوسط سن فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۷۴ سال بود.

وی با اشاره به اینکه موج همه گیری کرونا در روزهای گذشته به نسبت مدت مشابه ماه گذشته در کشور شدت گرفت، تصریح کرد: با وجود این مساله، میزان فوتی کاهش یافت و مردم نسبت به این بیماری هوشیار تر شدند و نظام سلامت در مقابله با این ویروس عملکردی مطلوب داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود ادامه داد: ۶ هزار و ۵۲۱ تن از مبتلایان مشکوک، محتمل و قطعی به بیمارستان تحت پوشش این دانشگاه در ماه‌های گذشته مراجعه کردند.

وی تصریح کرد: یک هزار و ۲۱۰ تن بیمار محتمل و قطعی در این مدت در بیمارستان شاهرود بستری شدند.

چمن ابرازداشت که با انجام حدود چهار هزار تست کرونا، جواب آزمایش ۷۷۰ نفر مثبت اعلام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود یادآور شد: تعداد کل مرگ و میر ناشی از تصادف‌های رانندگی در حوزه این دانشگاه با ۳۶ درصد کاهش از ابتدای اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹، ۱۹ مورد است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۸ مورد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =