استاندار: رتبه خراسان رضوی در طرح کاداستر زیبنده این استان نیست

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: زیبنده این استان نیست که در طرح کاداستر در رتبه‌های آخر جدول باشیم اگر مشکل این طرح حل نشود مردم گرفتار خواهند شد.

کاداستر، سیستم مدیریت الکترونیکی املاک است که با مکانیزه کردن خدمات ثبتی، ثبت سنتی را به سوی ثبت نوین هدایت می‌کند و هدف این طرح حمایت از زمین‌ها، مزارع و باغات و جلوگیری از سوء استفاده در این زمینه و کاهش جرائم مربوط به امور ملکی مانند سند سازی، تصرفات غیر مجاز، فروش مال غیر و امثال آن است.

علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نشست شورای اداری خراسان رضوی افزود: بسیاری از شرکت‌ها، پروژه‌های توسعه‌ای، مسکن و کشاورزی گرفتار طرح کاداستر هستند. خواهش ما از اداره کل ثبت اسناد و املاک این است که این طرح امسال تمام شود. همه باید روی این طرح که می‌تواند بخش مهمی از مشکلات را رفع کند متمرکز شویم.

وی با اشاره به حکم وزیر کشور در زمینه تشکیل ستاد ویژه تدابیر اقتصادی استان نیز ادامه داد: همه پذیرفته‌اند که نظام اداری ما با مشکلاتی روبروست که از جمله آنها تمرکزگرایی است. خراسان رضوی به عنوان طرح آزمایشی ستاد تدابیر ویژه اقتصادی را تشکیل داده تا تصمیمات محلی در این ستاد گرفته شود، این ستاد همچنین کار فرهنگی، اجتماعی و امنیتی انجام می‌دهد. این تصمیمات منجر به اتفاقات خوبی خواهد شد و هر هفته دو جلسه با مسوولان منتخب برگزار خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در این ستاد، تصمیمات بزرگی در زمینه گره گشایی از مشکلات و طرح‌های بر زمین مانده اتخاذ خواهد شد. برای تعیین تکلیف طرح ثامن هم کار خواهیم کرد. در این ستاد تصمیمات با اجماع گرفته می‌شود. 

وی با اشاره به ویروس کرونا در این استان نیز افزود: کروناهمچنان در کشور و دنیا وجود دارد. تاکنون با همراهی و مساعدت همه دستگاهها این بیماری مدیریت شد و شرایط قابل قبول پیدا کردیم. از آستان قدس رضوی و تولیت آن نیز به خاطر همکاری خیلی خوب تشکر می‌کنیم.

رزم حسینی ادامه داد: اماکن مذهبی، مساجد و نماز جمعه‌ها بهتر از هر جای دیگر و سایر اماکن دستورالعمل‌های مقابله با کرونا را رعایت کردند. دستورالعمل‌های بهداشتی را همچنان باید رعایت کرد و نباید از این ویروس غفلت نمود. ایران در حوزه آسیب‌های اجتماعی و بیماری‌های بعد از کرونا جایگاه به نسبت خوبی نسبت به دیگر کشورها دارد که بخشی از آن مربوط به مسائل مذهبی است.

وی با بیان اینکه شرایط ما در مقابله با کرونا قابل قبول است گفت: این موضوع نشانگر مراقبت همه مردم و مدیریت همه دستگاه‌هاست. دستگاه اجرایی که با مردم سر و کار دارند مراقبت‌ها را انجام دهند و نظارت کنند و تذکر دهند ممکن است اگر شرایط خوب نباشد در هفته‌های آینده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط سختگیرانه‌تری اعمال شود و ما هم مجبور به اجرا هستیم.

استاندار خراسان رضوی با تشکر از رسانه‌ها و مطبوعات استان افزود: اصحاب رسانه و مطبوعات و شبکه‌های مجازی و استانی همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند. باید حفظ آبروی مومن را در دستور کار خود قرار دهیم. شبکه‌های مجازی درست نشده است تا خدای نکرده آبروی کسی را ببریم. نباید باعث شویم مردم به نظام اسلامی بی اعتماد شوند.

وی ادامه داد: به زودی، مشکلات استان را همراه با راهکارها در اختیار نمایندگان استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار خواهیم داد. انتظارات ما باید متناسب با شرایط کشور در خصوص تحریم، درآمدها و ویروس کرونا تنظیم شود.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم گفت: شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد نرخ تورم استان ۲،۲ درصد از متوسط کشور پایین‌تر و متوسط قیمت کالا و خدمات هم در این استان کمتر از دیگر استان‌هاست. همچنین سرمایه گذاری صنعتی و معدنی بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

علی رسولیان با اشاره به حکم وزیر کشور مبنی بر تشکیل ستاد ویژه تدابیر ویژه اقتصادی در خراسان رضوی افزود: این ستاد در حوزه تامین معیشت، اقتصاد و اشتغال فعال است. هزار و ۲۲۲ پروژه سرمایه‌گذاری بزرگ شناسایی شده است که مشکلات آنها احصا شده تا زودتر به بهره‌برداری برسند.

وی با اشاره به ابلاغ تسهیلات مربوط به کرونا برای بنگاه‌های آسیب دیده از این ویروس ادامه داد: خراسان رضوی ۷،۲ درصد تسهیلات ملی در این رابطه را به خود اختصاص داده است. مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید پیگیر این تسهیلات باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =