سه کتاب رسواگر ترامپ، چالشی عمده برای پیروزی در انتخابات 2020

تهران – ایرنا – روزنامه فرامنطقه ای « رأی الیوم » چاپ لندن در شماره امروز (شنبه) خود از « سه کتاب رسواکننده» دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به زودی چاپ و منتشر می شوند، به عنوان « یک چالش عمده » بر سر راه ترامپ جهت دستیابی به پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری نام برد.

بر اساس این گزارش، صحنه آمریکا هم اکنون شاهد سه نبرد اساسی است که حول محور سه کتاب تالیف شده توسط مقامات بلندپایه سابق آمریکا تمرکز یافته اند و چهارمین نبرد که از نظر اهمیت دستکمی از سه نبرد یاد شده ندارد، احتمالا محتوای چهارمین کتاب خواهد بود.

اولین کتاب : توسط « جان بولتون » مشاور سابق امنیت ملی آمریکا به رشته تحریر درآمده و قرار است هفته آینده توسط دارالنشر « سایمون آندشوستر» چاپ و منتشر شود البته اگر دادگاه عالی به دلیل نقض قانون « سری بودن » مانع از چاپ و انتشار آن نشود.

این کتاب در بردارنده اسراری است که دونالد ترامپ را محکوم می کند و او را به بی کفایتی جهت تصدی پست ریاست جمهوری به دلیل ساده لوح و بی باک بودن متهم می کند و در همین رابطه به عنوان شاهد مثال به درخواست ترامپ مبنی بر اعدام خبرنگاران و اعتقاد وی در خصوص اینکه فنلاند بخشی از روسیه است و حمایت وی از قرار دادن مسلمانان اویغورهای چین در اردوگاه های جداگانه و درخواست یاری وی از رئیس جمهور چین به منظور کسب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد.

دومین کتاب: با عنوان « افتخاری بالاتر از این نیست» متعلق به کاندولیزا رایس وزیر خارجه دولت جورج بوش پسر و خاطرات سال های حضورش در واشنگتن است.

خطرناک ترین نکته ذکر شده در این کتاب آن است که دولت پرزیدنت بوش تصمیم گرفت تا یاسر عرفات رئیس فقید فلسطین را به خاطر شعله ور کردن آتش دومین انتفاضه مسلحانه در انزوا قرار دهد و توافقنامه کمپ دیوید فلسطینی را مردود اعلام کند و محمود عباس رئیس کنونی را با ایجاد پست جدید نخست وزیری جایگزین عرفات کند و « سلام فیاض » را به عنوان وزیر دارایی وی برگزیند به گونه ای که محمود عباس تمامی اختیارات سیاسی و سلام فیاض تمامی اختیارات مالی را برعهده بگیرند و عرفات به یک فرد فاقد هر گونه اختیاراتی تبدیل شود.

کاندولیزا رایس فاش کرد که محمود عباس را خود وی انتخاب کرد زیرا کلمه مقاومت را بکار نمی برد و آن را یک کلمه تروریستی می داند و با بازسازی تشکیلات نیروهای انتظامی فلسطین بر اساس شرایط آمریکا و اسراییل زیر نظر ژنرال « دایتون » اعلام موافقت کرد.

سومین کتاب : « ماری ترامپ » برادرزاده رئیس جمهور ترامپ که در حال نگارش این کتاب است و طی آن روابط جنسی ترامپ و مناسبات خانوادگی اش و منبع واقعی درآمدهایش و عامل جدا شدن ترامپ از همسران سابقش و علت مشاجره هایش با آنها  را برملا می کند.

دارالنشر « سیمون أندشوستر» اعلام کرد که این کتاب را با نام «چگونه خانواده ام خطرناک ترین مرد جهان را ساخت»، اواخر ماه آینده میلادی منتشر خواهد کرد.

این کتاب همچنین فاش می کند که ترامپ چگونه از پرداخت مالیات فرار می کند و چگونه پدرش را به تمسخر می گرفت و پس از مبتلا شدن وی به بیماری آلزایمر او را مورد توهین قرار می داد.

رأی الیوم افزود: « مالک اوباما» برادر ناتنی باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا قهرمان چهارمین نبرد رسوا کننده است . او مدعی است مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد باراک اوباما در آمریکا به دنیا نیامده بلکه در شهر ممباسا کشور گینه به دنیا آمده است و بدین ترتیب باعث شد ترامپ که هم اکنون در شرایط سختی بسر می برد، خوشحال شود.

بر اساس این گزارش، نکته قابل توجه اینکه همه این کتاب ها سه ماه قبل از انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا یعنی سوم نوامبر چاپ و منتشر خواهند شد و احتمالا بر مبارزه پرزیدنت ترامپ در انتخابات ریاست جمهور تاثیر منفی خواهند داشت به ویژه با توجه به اینکه نظرسنجی اخیر نشان می دهد که جو بایدن رقیب دمکرات ترامپ بر وی پیشی گرفته است.

معلوم نیست تلاش های قانونی ترامپ و تیم وی بتواند مانع از چاپ و انتشار کتاب بولتون شود و یا آنکه بتوانند اسرار مربوط به اختلافات موجود  میان بولتون و ترامپ در زمینه پرونده های مهمی همچون ایران و کره شمالی و افغانستان را از این کتاب حذف کنند اما با توجه به مطالب فاش شده این کتاب ضربه هولناکی بر پرزیدنت ترامپ وارد خواهد کرد.

سرمقاله رای الیوم تاکید کرد: اسرار زیادی از کتاب کاندولیزا رایس به ویژه مطالب مربوط به عراق و نحوه مسموم کردن یاسر عرفات و عوامل پشت پرده ترور وی و افرادی که در درون تشکیلات خودگردان فلسطین در این زمینه با اسراییل همکاری کرده اند، حذف شده است هر چند رایس تاکید دارد که دولت متبوع وی با طرح اسراییل مبنی بر ترور عرفات مخالفت کرده است .

کتاب رایس نشان می دهد که چرا محمود عباس با مبارزه مسلحانه مخالف بود و آن را یک اقدام تروریستی می داند و چگونه ظرف ده سال گذشته با اسراییل اقدامات امنیتی را هماهنگ کرده است و چگونه تشکیلات خودگردان بزرگ ترین جنایت در تاریخ جنبش های آزادیبخش را مرتکب شد و از رژیم اشغالگر اسراییل و نیروهایش و شهرک نشینانش حمایت به عمل آورد و علیه خواسته های ملت خود گام برداشت و در نهایت به طرح خفت بار معامله قرن و الحاق بخش عمده کرانه باختری و دشت اردن به سرزمین های اشغالی دست یافت.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =