۲  شرط باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی برای شروع مجدد لیگ برتر

تبریز - ایرنا - باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی تبریز ۲ شرط خود را برای شروع مجدد و ادامه رقابت‌های لیگ برتر در وضعیت کرونایی اعلام کردند.

سایت رسمی این ۲ باشگاه‌ روز شنبه با ارسال نامه‌ای به ریاست سازمان لیگ، ضمن یادآوری عواقب ناشی از شروع مجدد لیگ‌برتر در وضعیت بحرانی شیوع کرونا، ۲ شرط را جهت موافقت با شروع مسابقات اعلام کردند.

در متن این نامه خطاب به حیدر بهاروند،  رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آمده است: باشگاه‌های فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور و ماشین‌سازی به‌ عنوان ۲  باشگاه خصوصی شاغل در لیگ برتر نکات ذیل را به استحضار می‌رساند.

١- همان گونه که مستحضرید باتوجه به گزارش‌های وزارت بهداشت بیماری کووید - ١٩ در حال حاضر در کشور ما دارای شیب صعودی است و براساس اعلام دانشگاه علوم‌ پزشکی، استان آذربایجان شرقی نیز در وضعیت قرمز قرار دارد.

٢-  وزارت بهداشت به‌عنوان عالی‌ترین مرجع بهداشت و درمان کشور، مخالفت خود را با شروع مجدد لیگ‌های ورزشی به طور صریح  اعلام کرده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت در مصاحبه‌ای در مورخه ٩٩/٣/٢٧ از بازگشت هوشمند محدودیت‌ها خبر داده است.

٣- عالی‌ترین مرجع فوتبال، فیفا پیش‌تر طی بخشنامه و هم‌چنین مصاحبه ریاست آن ارگان بین‌المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران اعلام کرده است.

٤- پیش از این چهار باشگاه خصوصی در بیانیه‌ای مواضع خود را به‌صورت شفاف بیان کرده‌ و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ‌برتری نیز با امضای طوماری از شرکت در بازی‌های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت کرده‌اند.

٥- آقای سهیل مهدی در مصاحبه‌ای صراحتاً اعلام کرده که اکثر باشگاه‌های امکان تامین هزینه اجرای پروتکل بهداشتی را ندارند حال سوال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینی می‌دهند که این بیماری از بازیکنان باشگاه‌هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند به سایر بازیکنان سرایت نکند؟ اگر چه آقای مهدی در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام نموده است که باشگاه‌ها باید تضمین بدهند!

علی ایحال با عنایت به موارد فوق‌الذکر، اصرار سازمان لیگ بر شروع مجدد رقابتها به منظور تامین منافع چه کسانی است؟   آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه‌ها مد نظر نیست!  

از این رو، این باشگاه اعلام می‌دارد در صورت تحقق یکی از ۲ شرط ذیل موافق شروع مجدد لیگ است یا جنابعالی به‌عنوان سرپرست فدراسیون و رییس سازمان لیگ، مسوولیت کامل عواقب ناشی از شروع لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید یا جلسه‌ای با حضور تمامی مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ رای‌گیری شود در غیر این‌صورت ناگزیر از مراجعه به AFC و FIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود.

لازم به یادآوری است که سکوت سایر تیم‌ها، دلیل رضایت بر شروع لیگ نیست؛ بلکه به سبب این است که مستقیم و یا غیرمستقیم تحت نظارت دولت هستند. به‌صورتی که پیش از این اکثر قریب به اتفاق تیم‌ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام نموده‌اند.»

هم اکنون تیم تراکتور با ۲۱ بازی و ۳۷ امتیاز در رده سوم لیگ برتر و تیم ماشین سازی تبریز نیز با همین تعداد بازی و کسب ۲۴ امتیاز در رده نهم قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =