موافقت با طرح اصلاحی خیابان کاج منطقه ۷ پایتخت

تهران-ایرنا- رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران گفت: در این کمیسیون با طرح اصلاحی خیابان کاج حد فاصل خیابان شهید مدنی تا خیابان شریعتی واقع در منطقه هفت پایتخت موافقت شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابـــط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی اظهارداشت: در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران درباره ۲۰ مورد از معابر با عرض بیست متر و بیشتر و معابر دارای لایه کاربری تثبیت شده تصمیمات لازم گرفته شد و پس از توضیحات شهردار منطقه هفت و مشاور با طرح اصلاحی خیابان کاج حد فاصل خیابان شهید مدنی تا خیابان شریعتی موافقت شد.

وی گفت: همچنین در این جلسه طرح موضعی «اراضی دره حسنک» واقع در منطقه ۲ شهرداری تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

اشراقی افزود: این طرح دارای مساحتی بیش از یکصد و ۴۳ هکتار است که حفظ حداکثری فضای موجود، ایجاد فضایی سبز و یکپارچه و تبدیل آن به بوستان عمومی مدنظر است و بر این مبنا قرار شد انجام هر گونه بارگذاری نیز هماهنگ با توان اکولوژیک این روددره باشد.

وی اظهارداشت: حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران موظف شد با توجه به رویکرد حفظ حداکثری فضای سبز موجود، ضمن تعدیل میزان بارگذاری، نسبت به اصلاح، بازنگری و تعیین تکلیف کل محدوده طرح اقدام کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه را به کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج منعکس کند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران بیان کرد: همچنین در این جلسه موضوع پروژه موصوف به سیستانیکا در محدوده‌ای به وسعت حدود یک هکتار در منطقه ۹ مورد بحث و رسیدگی قرار گرفت که پس از توضیحات شهردار منطقه با احداث یک بنای مسکونی–تجاری در ۱۰ طبقه موافقت شد.

اشراقی افزود: علاوه بر این موارد پس توضیحات شهرداران مناطق ۶، ۲۱ و ۲۲ با احداث مجتمع اداری بانک تجارت واقع در منطقه ۶، احداث یک بنای خدماتی-آموزشی واقع در منطقه ۲۱ و احداث یک بنای خدماتی– مسکونی با رعایت دستورالعمل اراضی ذخیره توسعه و نوسازی در منطقه ۲۲ موافقت شد.

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضا، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد.

طبق قانون، وظیفه بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری بر عهده کمیسیون ماده پنج است و تصمیمات آن برای شهرداری لازم الاجراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =