۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 1240
کد خبر: 83827467
۰ نفر

برچسب‌ها

محکوم به قصاص در آبادان از چوبه‌دار نجات یافت

آبادان - ایرنا -  رییس دادگستری آبادان گفت: یک محکوم به قصاص در آبادان پس از ۱۰ سال زندانی بودن، با تلاش اعضای شعبه هشت شورای حل اختلاف آبادان و جلب رضایت و بخشش اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف خوزستان نعمت اله روشن‌روان بیان کرد: سال ۱۳۸۹ در یکی از مناطق این شهرستان نزاع خانوادگی بر سر مسایل مالی رخ داد که در این درگیری  فردی با استفاده از اسحله شکاری، ۲ نفر از بستگان خود را به قتل رساند و قاتل پس از دستگیری و در مراحل قانونی به قصاص محکوم شد.

وی افزود: در حدود ۱۰ سال بزرگان زیادی از منطقه و استان برای گرفتن رضایت اولیای دم مقتولان به منزل آنها مراجعه کردند، ولی نتیجه حاصل نشد تا اینکه به دستور معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان و باهماهنگی دادگستری آبادان پرونده برای سازش و گرفتن رضایت به شعبه هشت شورای حل اختلاف این شهر ارجاع شد.

روشن‌روان گفت: رییس مجتمع و اعضای شعبه هشت شورای حل اختلاف آبادان پس از بررسی پرونده و اظهار پشیمانی و ندامت قاتل ، با پیگیری و تلاش‌ مضاعف سرانجام پس از برگزاری چندین جلسه و مذاکره فراوان با اولیای دم و بزرگان ۲ طرف، اولیای مقتولان با حضور در دفترخانه رسمی و اخذ وجه‌المصالحه رضایت ثبتی خود را اعلام و از حکم قصاص قاتل فرزندان خود صرف نظر کردند.

رییس دادگستری آبادان ادامه داد: اسلام دینی مبتنی بر صلح و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز انسان‌ها با یکدیگر است و لذا می‌طلبد مدیران و متولیان ، بزرگان و ائمه جمعه و جماعات ، اساتید حوزه و دانشگاه و فرهنگیان، فرهنگ ارتباط اجتماعی و آگاهی‎بخشی عمومی و فرهنگ صلح و سازش را در بین مردم نهادینه کنند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =