هیچ مورد ابتلا به کرونا در زندان‌های چهارمحال و بختیاری گزارش نشد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا، گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زندانیان و کارکنان زندان گزارش نشده است.

حمیدرضا حیدری روز شنبه در آستانه هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران ، با اشاره به اینکه سه زندان در شهر بروجن، لردگان و شهرکرد فعال است، افزود:  با دستور مقام قضایی و به منظور کنترل بیماری کرونا ۹۷۰ زندانی در استان در ایام شیوع کرونا به مرخصی رفتند.

وی، به اجرای قوانین و دستورالعمل بهداشتی در زندان، ضدعفونی کردن روزانه زندان‌ها و  کنترل ورود خروج زندانیان اشاره کرد.

به گفته وی، در یکسال گذشته ۳۰ محفل انس با قرآن در زندان‌های استان برگزار و سه هزار و ۷۷۸ زندانی از برنامه‌های فرهنگی بهره‌مند شدند.

وی اظهار داشت: در یکسال گذشته یکهزار و ۴۹۶ زندانی در استان در راستای ایجاد اشتغال از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند و ۸۰۰ نفر موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.

وی، از ایجاد اشتغال برای ۴۰۵ زندانی در استان خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی از راه‌های کاهش بازگشت به جرم پس از آزادی از زندان و بازگشت مجدد به زندان است.

حیدری، از کاهش چهار درصدی ورودی به زندان‌های استان در یکسال گذشته خبر داد و گفت: در راستای کاهش آمار زندانیان جرائم کیفری ۶ درصد آمار زندانیان و ۱۱ درصد آمار تحت تعقیب کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: در یکسال گذشته یکهزار و ۹۰ زندانی از رای آزادی مشروط ، عفو و تخفیف مجازات بهره‌مند شدند.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال‌ و بختیاری به آزادسازی ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیران و ستاد دیه در سال‌ گذشته در استان اشاره کرد و گفت: ۴۷۰ خانواده زندانی نیازمند نیز در یکسال گذشته از خدمات انجمن حمایت از خانواده زندانیان بهره‌مند شدند.

به گفته وی، بیشترین آمار زندانیان استان در حوزه مواد مخدر، سرقت  و خرید مال غیر، محکومیت مالی هستند.

بازرس کل استان چهارمحال و بختیاری نیز به ۲۰۸ مورد صدور تعقیب کیفری در استان  و معرفی به دادسرا اشاره کرد و گفت: ۵۴۵ نفر از کارکنان دولت و مدیران نیز به هیات تخلفات اداری و کمیته انضباطی معرفی شدند.

علی احمدی افزود: بیشترین تخلفان تضییع حقوق بیت‌المال با ۵۱ مورد، گزارش خلاف واقع ۱۷ مورد و جعل اسناد و تحصیل مال نامشروع با ۱۶ مورد بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بحث بازرسی و نظارت بر فعالیت‌ها در سطح استان گفت: در یکسال گذشته ۱۸۲ مورد بازگشت اراضی و وجه، به بیت‌المال در قالب صورتجلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام شد.

وی افزود: در یکسال گذشته بر ۱۴۵ میلیارد تومان در قالب معاملات دولتی و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی مورد بازرسی قرار گرفت.

وی، به لغو و ابطال ۱۴ مورد معاملات در این مدت در استان اشاره کرد  و گفت: در این مدت ۳۶۹ مورد گزارش تخلف تنظیم شده است.

به گزارش ایرنا، یکم تا هفتم تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =