راه‌اندازی ۲ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: با صدور ۲ مجوز جدید برای فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان، تعداد این دفاتر به ۹۴ مورد رسید.

ریتا خضرزاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: مجوز این دفاتر برای فعالیت در ارومیه است و در همین زمینه ۱۳ پرونده متقاضیان دیگر برای دریافت مجوز در دست بررسی قرار دارد.

وی بیان کرد: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان با توجه به برداشته شدن محدودیت‌ها پس از عید فطر فعالیت دوباره خود را آغاز کرده‌اند و همزمان با شروع فعالیت‌ دفاتر نظارت‌های اداره‌کل میراث فرهنگی استان نیز افزایش یافته و در این راستا با متخلفان و برگزارکنندگان تورهای بدون مجوز برخورد خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: وظیفه این اداره کل فراهم کردن زمینه رونق گردشگری بوده ولی تحقق عینی و عملی این سیاست، بیشتر بر عهده شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات گردشگری است.

آذربایجان‌غربی دارای یک‌هزار و ۶۰۰ اثر ثبت شده ملی و ۲ اثر ثبت شده جهانی شامل تخت سلیمان تکاب و قره کلیسای چالدران است؛ از جمله آثار ملی این استان می‌توان به مسجد جامع ارومیه، تالاب کانی‌برازان مهاباد، سه‌گنبد ارومیه، کاخ‌موزه و عمارت کلاه‌فرنگی ماکو، خان‌تختی سلماس، مقبره شیخ صدرالدین چالدران، موزه مردم‌شناسی ارومیه و مسجد سردار اشاره کرد.

تاکنون ۱۵ موزه اعم از باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، تاریخ طبیعی، ساعت و سایر موزه‌ها در استان ایجاد شده است، افزون بر ۱۱ هزار قلم اشیا در موزه‌ها و تعداد کثیری نیز در مخازن استان هم اکنون نگهداری می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =