ثبت بیش از ۵۳ میلیون تردد خودرو در جاده‌های آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در ۳ ماه نخست امسال بیش از ۵۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شده است.

حسین بلوکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آمار از ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در جاده های مختلف استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: در زمان کنونی ۵۹ دستگاه دوربین ثبت تخلفات عبور و مرور در استان فعال بوده و هم اکنون ۴۰ دستگاه دیگر در حال راه اندازی در جاده های مختلف استان است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون یک دستگاه توزین در حال حرکت در استان فعال بوده و ۳ دستگاه دیگر نیز در جاده های مرند- تبریز، آزادراه تبریز – زنجان و بستان آباد- سراب در سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بلوکی با اشاره به فعالیت ۷ تابلوی پیام متغیر در جاده های استان ادامه داد: سامانه پاسخگویی تلفنی۱۴۱ با هدف پاسخگویی به هموطنان به صورت استانی درآذربایجان شرقی راه اندازی و امکان ارتباط با اپراتورهای استان در این سامانه فراهم شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع از وضعیت راههای استان و اعلام رخدادهای جاده ای با اپراتورهای مرکز ارتباط برقرار کنند در حالی که این امکان قبلا فقط برای ارتباط با اپراتورهای مرکز مدیریت راههای کشور فراهم بود.

وی یادآوری کرد: اعلام وضعیت راهها، آب و هوای مسیرها، اعلام انسداد یا محدودیت راهها، ثبت شکایات در رابطه با خرابی رویه های راه های کشور، ثبت شکایات مسافران حمل و نقل  عمومی و ثبت شکایات رانندگان بخش حمل و نقل عمومی از عملکردهای این سامانه است.

بلوکی، ادامه داد: کاربران جاده ای با نصب نرم افزار۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir می توانند از آخرین وضعیت راهها آگاهی یابند.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =