۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در اردبیل پرداخت شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت:در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در این استان پرداخت شد.

قاسم رحیمی روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکل حوزه اشتغال خلخال افزود: از مجموع ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزای استان در سال گذشته برای اجرای ۴۸۷ طرح تولیدی و اشتغالزا ۲۳۰ میلیارد ریال به طرح‌های تولیدی  خلخال پرداخت شد.

او با اشاره به پرداخت کامل تسهیلات مشاغل خانگی و عملکرد موفق در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر اظهارداشت: جذب ۱۰۰ درصدی منابع و تسهیلات اشتغالزا در استان رویکرد اصلی در حمایت از اشتغال و صیانت از نیروی کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از پرداخت ۱۰۰ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی و عملکرد استان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر خبر داد و گفت: از مجموع ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ایجاد مشاغل خانگی و خرد در استان در ۲ سال گذشته ۲۲ میلیارد ریال به طرح‌های خلخال پرداخت شد.

وی با بیان اینکه منابع تسهیلات مشاغل خانگی از محل منابع مالی بانک‌های عامل پرداخت کننده این وام بصورت تسهیلات قرض‌الحسنه با کار مزد ۴ درصد تامین می‌شود، افزود: برای افزایش سقف این تسهیلات هدایت منابع بانک‌های استان‌های برخوردار کشور به سمت استان اردبیل لازمه این کار است.

وی اظهارکرد: ۹ هزار شکایت کارگری در مراجع حل اختلاف استان بررسی و یا تجدید بررسی می‌شود و مدت زمان رسیدگی به شکایت کارگری در سه سال اخیر با کاهش چشمگیری به ۱۳ روز رسیده است.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل اضافه‌کرد: برقراری مقرری بیمه بیکاری به تعداد ۲ هزار نفر و تایید بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور ۲ هزار و ۲۲۵ نفر از دیگر عملکرد یکساله حوزه روابط کار است.

وی با اشاره به صادرات ۵۳ میلیون دلاری شرکت‌های تعاونی تولیدی و مرزنشینان در سال گذشته گفت: افزایش میزان صادرات و بازگرداندن شرکت‌های تعاونی غیرفعال و راکد به چرخه اقتصاد و تولید از  عملکرد این اداره کل در سال‌های اخیر است.

وی همچنین از اختصاص پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی سهم  استان اردبیل در حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و افزود: محل تامین اعتبار این تسهیلات از محل سپرده‌گذاری ۱۵ بانک در بانک مرکزی کشور تامین و با ۱۲ درصد کارمزد بصورت ۲۴ ماهه در اختیار ۱۴ رسته آسیب‌دیده از کرونا قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در استان اردبیل برای بهره‌مندی از این تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ثبت‌نام کارفرمایان در سامانه کارا جهت تقاضای تسهیلات در حال انجام است و تا پایان وقت اداری امروز  ادامه خواهد داشت.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =