نگاه به قزوین در سطوح ملی باید تقویت شود

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به قزوین در سطوح ملی با توجه به ظرفیت‌های غنی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موجود در این استان باید تقویت شود.

فاطمه محمدبیگی روز شنبه در دیدار با عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: قزوین یک ویترین کوچک از تمدن جهانی به شمار می رود و توسعه آن نیازمند تقویت نگاه ها و رویکردهای ملی نسبت به این استان است.

وی ادامه داد: تغییر نگاه و رویکرد مدیران در سطوح ملی نسبت به قزوین نیازمند یک برنامه ریزی مناسب متکی بر پژوهش و مستندات لازم است که باید مورد توجه مدیران دستگاه های اجرایی و ستادی استان قرار بگیرد.

محمدبیگی گفت:  پیگیری و توجه ویژه به رهنمودها و سخنان مقام معظم رهبری در جریان سفر پربرکت ایشان به قزوین می تواند به تحقق تقویت نگاه ملی به این استان کمک کند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت های اقتصادی قزوین که خیلی از آنها جنبه ملی دارند،افزود: اقتصاد قلب تپنده استان است و باید همه تلاش و سعی خود را به منظور تقویت اقتصاد استان از طریق رونق تولید به کار بگیریم.

وی در ادامه تقویت گردشگری از طریق جذب سرمایه گذار و گسترش زیرساخت های این بخش، تسریع در انتقال آب سد طالقان، جلوگیری از بیابانی شدن اراضی قزوین، توسعه گلخانه ها و سرعت بخشیدن به طرح های آبیاری نوین، کمک به تکمیل طرح های نیمه تمام تولیدی را از اولویت های اقتصادی برشمرد که باید به سرانجام رساندن آنها مورد توجه جدی مدیران استانی باشد.

محمدبیگی اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان نیز یک ظرفیت مهم برای پیگیری نیازها و مطالبات و درخواست های استانی در حوزه های مختلف است که مدیران اجرایی و ستادی باید از آن به شکل مناسب استفاده کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =