۵۶ واحد تولیدی قزوین از حمایت قضایی برخوردار شدند

قزوین – ایرنا – رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال رونق تولید، ۵۶ شرکت و واحد تولیدی استان قزوین مورد حمایت قضایی قرار گرفته و برای حل مشکلات آنها تلاش شد.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه، افزود: اگر این حمایت قضایی و اجرایی از واحدهای تولیدی استان در سال گذشته صورت نمی‌گرفت احتمالا بسیاری از واحدهای تولیدی استان با مشکل مواجه شده و بیش از پنج هزار کارگر تعدیل یا اخراج می‌شدند.

 وی اضافه کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته براساس اصل ۴۴ قانون اساسی برای خصوصی سازی تعدادی از واحدهای تولیدی استان اقدام شد که به دلیل فقدان اهلیت و صلاحیت متقاضیان، سوء مدیریت، فقدان توانایی مالی و تعهد لازم با مشکلات متعددی در برخی از واحدهای تولیدی استان مواجه شدیم.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه باید مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون تجارت ورود کند، افزود: امروز دست دستگاه قضایی برای برخورد با مدیران متخلف بسته است و باید با اصلاح این قانون برای رفع این مشکل تلاش کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا ما یک ماده واحده را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده ایم که اگر به تصویب برسد دیگر برای پرداخت طلب کارگران از سوی واحدهای تولیدی با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

قدرتی افزود: امیدواریم امسال که مزین به سال جهش تولید است با کمترین مشکل کارگری در استان روبه رو باشیم و بتوانیم با همکاری تمامی دستگاه‌ها گام‌های بلندی را برای حل مشکلات صنایع استان و تحقق شعار سال برداریم.

اعطای مرخصی به یک هزار و ۴۵۰ زندانی در عید امسال

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در عید امسال با توجه به شیوع کرونا و دستور رییس قوه قضاییه، یک هزار و ۴۵۰ نفر از زندانیان استان به مرخصی رفتند که اقدام موثری در پیشگیری از شیوع کرونا و کاهش جمعیت کیفری استان قزوین بود.

قدرتی اضافه کرد: هم اینک حدود سه هزار زندانی در زندان‌های استان قزوین حضور دارند که از این تعداد ۱۸۸ نفر بی سواد، ۲ هزار و ۱۸۰ نفر زیر دیپلم و ۷۰۶ نفر دیپلم هستند و اگر سطح سواد و دانش آنها بالا برود در کاهش جرایم بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به اولویت‌های دستگاه قضا در سال جاری، افزود:حفظ کرامت مراجعان به دستگاه قضا، مبارزه با فساد مالی و اقتصادی، حمایت از جهش تولید، کاهش ورودی پرونده‌های قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی، توسعه دادرسی الکترونیک و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های معوقه از جمله این اولویت‌ها است.

قدرتی با اشاره به برنامه‌های هفته قوه قضاییه در استان، افزود: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان،برگزاری مسابقه کتابخوانی، بازدید از حوزه‌های قضایی استان و افتتاح شورای حل اختلاف طارم از جمله  برنامه‌های ما در هفته جاری خواهد بود.

پرونده طبری نشانگر عزم جدی دستگاه قضا برای مبارزه با فساد است

این مسوول با اشاره به موضوع فساد در دستگاه‌های اجرایی و ادارای کشور، گفت: مبارزه با فساد یک مساله نیست که فقط به کشور ایران مربوط باشد بلکه در کل دنیا مطرح است و باید برای جلوگیری از آن، نظارت‌ها را بیشتر و قوانین را کارآمدتر کرد.

قدرتی گفت: به دستور رهبر معظم انقلاب همه قوا به ویژه قوه قضاییه باید در مبارزه با فساد صد درصد انقلابی باشد و قانون مدار،منصفانه و قاطعانه عمل کند.

وی با بیان اینکه اولین جایی که دستگاه قضا باید منصافه و قاطعانه عمل کند در حوزه خود و درون سازمانی است، اضافه کرد: پرونده طبری نشان داد که دستگا قضا در این مسیر در حال حرکت است و با تخلف و جرم قضات و کارکنان دستگاه قضا که کمتر از یک درصد است با جدیت برخورد می‌کند.

هفت سنگان هفت خوان رستم برای استان قزوین شده است

وی اضافه کرد: موضوع اراضی هفت سنگان که طی سال‌های گذشته توسط نماینده ولی فقیه در استان مطرح شده بود با توجه به اینکه حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر از متهمان همکاران قضایی استان هستند برای رسیدن به نتیجه اغناکننده‌ به تهران ارجاع شد.

قدرتی گفت: این پرونده هم اینک در تهران مطرح است و حضرت آیت الله رییسی قاضی ویژه برای رسیدگی به آن تعیین کرده‌اند و همه باید منتظر نتیجه پرونده باشیم و بعد از صدور رای قطعی همه آن را بپذیریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =