هزینه سفر کربلای مددجویان کمیته امداد امام اردبیل صرف ساخت مسکن می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل گفت: اعتبارات منظور شده برای تامین هزینه سفر به کربلای مددجویان کمیته امداد امام این استان امسال صرف ساخت مسکن محرومین می‌شود.

حسین دشتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اعزام جمعی از مددجویان تحت پوشش این کمیته به کربلای معلی منظور شده بود که به دلیل حاکمیت کرونا و عدم امکان برگزاری سفر، این اعتبار برای ساخت مسکن مدجویان شهرستان خلخال هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج هزار و ۳۰۰ خانوار نیازمند مالی در استان اردبیل فاقد مسکن مناسب بوده و نیازمند توجه این کمیته برای احداث مسکن هستند، اظهارداشت: تامین مسکن برای خانوارهای تحت حمایت که در واحدهای مسکونی  نامناسب زندگی می‌کنند امری ضروری است.

او اظهارامیدواری کرد با یاری مسوولان دستگاه‌های اجرایی و خیران گام‌های موثرتری در این زمینه برداشته شده و زمینه برای بهره‌مندی این خانوارها از مسکن مناسب فراهم شود.

وی به شناسایی پنج هزار و ۳۰۰ خانوار تحت حمایت که فاقد مسکن مناسب هستند، اشاره کرد و افزود: ساخت و خرید منزل مناسب برای این خانوار تحت حمایت در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد.

دشتی با اعلام اینکه هم‌اکنون هزار ۵۰۰ خانوار تحت حمایت در منازل استیجاری سکونت دارند، بیان کرد: متاسفانه بخش مهمی از هزینه‌های مددجویان تحت حمایت صرف پرداخت اجاره می‌شود که این مساله مشکلات بسیاری را برای آنها به همراه دارد.
وی گفت: یکی از مباحث مهم در صاحب‌خانه شدن مددجویان، بحث تخفیف‌های شهرداری است که اگر این مهم به صورت ویژه مورد لطف شهرداری و شورای شهر شهرستان‌ها قرار گیرد، می‌تواند راهگشای حل بسیاری از مشکلات خانوارهای تحت حمایت باشد.
او  به کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی یکی از خیران خارج از استان به تامین مسکن مناسب برای مددجویان تحت حمایت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: از این طریق ۴۲ مسکن مددجویی برای خانوار تحت حمایت خریداری شد که علاوه بر گرمی کانون خانواده، موجب شده است آنها در عرصه خوداشتغالی نیز گام‌های مهمی بردارند.
دشتی گفت: امسال تمهیدات لازم برای ساخت، خرید، تعمیر و مقاوم‌سازی منازل مددجویان در نظر گرفته شده که با همکاری مسوولان دستگاه‌های اجرایی و نیکوکاران اردبیلی درصدد دستیابی به این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی خلخال با ساخت ۳۲ واحد مسکونی محرومین در سال گذشته رتبه نخست استان اردبیل را در این زمینه به خود اختصاص داد، اظهارداشت: در صورت تامین زمین از سوی دستگاه‌های اجرایی و خیرین این نهاد آمادگی خود را برای احداث مسکن جدید و تامین نیاز اولیه مددجویان فاقد مسکن را در این شهرستان اعلام می‌کند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =