ترسیم نقشه راه اولویت هیات‌های بسکتبال در شهرستان‌ها است

اهواز - ایرنا - رییس فدراسیون بسکتبال گفت: هیات‌های شهرستانی از جمله هیات خوزستان اولویت خود را ترسیم نقشه راه مناسب و اصولی قرار داده و از ظرفیت کل استان در این راستا بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا رامین طباطبایی روز شنبه در مجمع انتخاب رییس هیات بسکتبال خوزستان که در اهواز برگزار شد با بیان اینکه بحث استعدادیابی باید در دستور کار هیات قرار گیرد افزود: باید از ظرفیت پیشکسوتان و صاحب نظران بسکتبال استان در تصمیم گیری ها استفاده شود تا زودتر به هدف مورد نظر برسیم.

وی گفت:متاسفانه در تمام مجامع استان ها شاهد آن هستیم که هیچ کدام از نامزدها سند مکتوب ارائه نمی دهند و موضوع باعث می شود که نتوانیم برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم. به عنوان مثال ما الان نمی دانیم در رشته بکستبال چند مربی در سطح کشور داریم یا اینکه نمی دانیم هر استان در ۳۰ سال گذشته چند بازیکن ملی پوش داشته است.

طباطبایی گفت: از ابتدای حضورم در این رشته سعی کردم بسکتبال را در کشور به یک برند تبدیل کنم و برای این کار یک شرکت را در کنار خود قرار دادیم و خوشبختانه زودتر از موعد به اهدافمان رسیدیم. یکی از موفقیت‌های بزرگ ما در ۲ ساله اخیر رفتن به جام جهانی و گرفتن سهمیه المپیک بود که بسکتبال خوزستان در این زمینه نقش مهمی داشت.

وی ادامه داد: بسکتبال خوزستان چهره ای به نام حامد حدادی دارد که برند بسکتبال ایران و آسیا است لذا انتظار داریم از این بازیکن برای رشد و توسعه بسکتبال استان خوزستان استفاده کرد. از طرفی بهتر بود مدیران عامل باشگاه‌ها در این جلسه حضور داشته باشند و مشکلاتشان را مطرح کنند.

رییس فدراسیون بسکتبال افزود: ما هنوز یک آکادمی تمرینی در بسکتبال کشور نداریم که اخیرا با هماهنگی وزارت ورزش قطعه زمینی به مساحت ۲هزار متر تامین شد و می خواهیم یک مکان مناسب با شان بسکتبال تاسیس کنیم. توسعه هر سازمان ورزشی نیاز به نیروی انسانی کار بلد دارد لذا باید اختلافات را کنار بگذاریم و به بسکتبال استان کمک کنیم.

وی عنوان کرد: ما در تهران نیز با مشکل تماشاچی مواجه هستیم و نتوانستیم در خصوص عدم حضور تماشاگران به هنگام بازی های لیگ برتر آسیب شناسی کنیم لذا باشگاه ها باید در این زمینه فکری کنند.

طباطبایی افزود: معتقدم اهواز باید یک تیم در لیگ برتر داشته باشد و این موضوع به توسعه و گسترش این رشته در استان کمک می کند. سعی کردیم تعداد تیم‌های لیگ برتر را افزایش دهیم تا افراد بیشتری از این بابت درآمدزایی کنند و شاهد بازیکنان بیشتری در لیگ باشیم. در بخش قهرمانی عملکرد بسیار خوبی داشتیم البته نیاز داریم که جانشینی برای نخبگان بسکتبال کشور همچون حامد حدادی و صمد نیکخواه پیدا کنیم و بسکتبال خوزستان در این زمینه می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

وی در خاتمه گفت: امیدوارم از توانایی اعضای مجمع در تصمیم گیری های هیات استان خوزستان استفاده شود. در چند ماه گذشته سعی کردیم محیط سالمی برای انتخابات ایجاد کرده و تنش‌ها را کاهش دهیم تا شاهد رقابت سالم و جذابی در رشته بسکتبال باشیم تا بسکتبال خوزستان به جایگاه واقعی خود برسد.

رییس فدراسیون بسکتبال بیان کرد: ۲ باشگاه پتروشیمی و نفت آبادان در لیگ برتر هستند که برای ما بسیار مهم هستند هر چند انتظار داریم که این ۲ باشگاه به رشد بسکتبال کمک کنند و در ۲۷ شهرستان استان، حداقل یک پایگاه بسکتبال تاسیس کرده و به مربیان پایه فضای کار بیشتری دهند.

مجمع انتخاب رییس هیات بسکتبال استان خوزستان امروز شنبه برگزار شد و مجتبی پیرعباسی به مدت چهارسال به عنوان رییس هیات بسکتبال خوزستان انتخاب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =