عملیات ساخت مدرسه خیری در قصرقند آغاز شد

زاهدان- ایرنا- رییس اداره‌کل‌نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت مدرسه سه کلاسه خیری در روستای گورچاری تانگ قصرقند آغاز شد.

رضا سرحدی نیا روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با راه‌اندازی این مدرسه بزودی مشکل کمبود فضای آموزشی روستای گورچاری قصرقند بر طرف می‌شود.

وی افزود: این مدرسه با زیربنای ۲ هزار و ۲۰۰ متر در قالب سه کلاس ساخته و در اختیار دانش آموزان این روستا قرار خواهد گرفت.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با قدردانی از خیران مدرسه ساز گفت: میزان مشارکت در مدرسه سازی در کنار دولت در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را داشته است.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان در سال ۸۹ در بحث جذب میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز رتبه ۲۸ کشور را داشت که هم‌اینک به رتبه سوم کشوری ارتقا یافته است.

سرحدی نیا ادامه داد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
وی بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

به گزارش ایرنا قصرقند با جمعیت ۶۱ هزار نفر در حدود ۵۷۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =