۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83827336
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در لرستان

خرم‌آباد – ایرنا – استاندار لرستان گفت: روند ابتلا به بیماری کرونا در استان همچنان افزایشی است و روزانه به طور متوسط ۱۹۰ تا ۲۰۰ بیمار جدید کووید ۱۹ شناسایی می‌شود.

سیدموسی خادمی روز شنبه درحاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: افزایش مبتلایان، لزوم رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی توسط مردم را دو چندان کرده است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی پیگیری فعالیت های روزمره و کسب و کار صرفا با رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک باشد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اجتماعات ضروری نیز جدی است.

وی کاهش قیمت ماسک در استان را یک اقدام تسهیلگرانه در زمینه پیشگیری از کرونا برشمرد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر شد ماسک با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در بازار توزیع شود که این مهم هفته آینده در بازار اجرایی خواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به مصوبات جلسه امروز خاطر نشان کرد: با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا از این پس محدودیت ها به صورت شهرستانی، با در نظر گرفتن شرایط و بدون تاثیرپذیری در کل استان اعمال می شود و هر گونه اعمال محدودیت با پیشنهاد استان ها و با طرح در کمیته ای متشکل از وزیر کشور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید رییس جمهوری میسر خواهد بود.

خادمی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن لغو تعطیلی پنجشنبه ها، مدارس و دانشگاه ها بسته به شرایط استان ها از اول تا ۱۵ شهریور بازگشایی می شود تا در صورت بروز مشکل در پاییز و زمستان، اختلال کمتری در روند آموزش ایجاد شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =