کمبود تخت برای بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی وجود ندارد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای جلوگیری از بروز مشکل کمبود تخت بیماران پیش از شیوع بیماری کرونا در استان گفت: با به نتیجه رسیدن این تدابیر، مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور مقابله با شرایط بحرانی، ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان آزادسازی شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه از اول بحران تا به امروز هیچ مرکز درمانی در سطح استان دچار کمبود تخت نشده و هیچ بیمار بستری پشت درب بیمارستان منتظر پذیرش نمانده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر مراکز درمانی، در همه شهرستان‌ها معادل با تعداد تخت فعال، تخت نقاهتگاهی ایجاد شده که بسیار موثر بوده است.

آقازاده درباره اقدامات حوزه پرستاری نیز بیان کرد: با توجه به اینکه همکاران پرستار در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشتند، با تلاش قرارگاه دانشگاهی، پرستاران با ریسک بالا و دارای بیماری زمینه ای از چرخه فعالیت خارج و در سایر بخش های غیرکرونایی به کار گرفته شدند.

وی افزود: در شهر ارومیه ۵۰ پرستار و در کل استان ۲۵۰ پرستار از این مزیت بهره مند شده اند.

وی اظهار کرد: به منظور تجهیز مراکز درمانی، همچنین ۲۲ دستگاه ونتیلاتور که از رده خارج شده بودند، تعمیرات اساسی و راه اندازی شده و به چرخه درمان بازگشت.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در ایران و آذربایجان غربی شایع شده و حدود چهار ماه از آغاز آن می گذرد.

تاکنون بیش از ۱۹۵ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده و حدود ۸۰ درصد آنها بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =