۲۱۰ مدرسه ویژه دانش‌آموزان استثنایی در کشور مورد نیاز است

مشهد- ایرنا- معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: برای رسیدن به استانداردهای بین‌المللی نیازمند ساخت ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور هستیم.

سیدجواد حسینی روز شنبه در مراسم افتتاح مرکز پیش‌دبستانی و دبستان استثنایی شهید جواد شکفته در مشهد افزود: هم اکنون سرانه فضای آموزشی برای دانش‌آموزان استثنایی در کشور ۱۰ مترمربع می‌باشد که این رقم در استانداردهای بین‌المللی معادل ۲۸ مترمربع است.

وی ادامه داد: برای جبران این کسری سرانه نیازمند ساخت ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش‌آموزان استثنایی هستیم که تاکنون ساخت ۶۹ پروژه در این راستا آغاز شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه حمایتی شورای شهر مشهد در زمینه پرداخت هزینه رفت و آمد دانش‌آموزان استثنایی گفت: مشهد در این زمینه باید الگوی سایر شهرهای کشور باشد و بابت این رویکرد حمایتی، قدردان شورای پنجم مشهد هستیم.

وی افزود: شورای پنجم شهر مشهد از ابتدای فعالیت خود تاکنون تدابیر حمایتی ارزنده‌ای از آموزش و پرورش داشته و لذا باید الگوی سایر شهرهای کشور باشد.

حسینی با بیان اینکه تدبیر و مدیریت شورای پنجم شهر مشهد در حمایت از آموزش و پرورش در کشور زبانزد است ادامه داد: از جمله این سیاست‌گذاری‌ها و تدابیر ارزنده، اختصاص سه درصد از عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی به آموزش و پرورش است، موضوع مهمی که چندین سال متمادی برای تحقق آن تلاش کردیم و عملی نشد.

خراسان رضوی با بیش از ۱۷ هزار دانش‌آموز استثنایی رتبه اول کشور را در این زمینه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =