۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83827306
۱ نفر

برچسب‌ها

طرح زوج و فرد از دوم تیر در اصفهان اجرا می‌شود

اصفهان- ایرنا- طرح ترافیکی زوج و فرد در کلانشهر اصفهان که تاکنون ۲ بار به تعویق افتاده بود از روز دوشنبه این هفته دوم تیر اجرا خواهد شد.

پس از رفع محدودیت‌هایی که به دلیل شیوع بیماری کرونا وجود داشت، قرار بود اجرای طرح زوج و فرد روزهای هفدهم و بیست و چهارم خرداد در کلانشهر اصفهان با هدف کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر آغاز شود اما این کار ۲ بار به تعویق افتاد و رییس پلیس راهور اصفهان دلیل آن را آماده نبودن سامانه ارسال پیامک به متخلفان و حفظ حقوق شهروندی اعلام کرد.

امروز پس از گذشت یک هفته از آخرین موعدی که مقرر بود طرح زوج و فرد در اصفهان اجرا شود، رییس پلیس راهور اصفهان از اجرای آن از روز دوشنبه دوم تیر امسال در هسته مرکزی این شهر خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ساز و کار ارسال پیامک به متخلفان طرح ترافیکی زوج و فرد آماده شده و از امروز به مدت ۲ روز از آن بطور آزمایشی استفاده می‌شود.

وی افزود: در این مدت ممکن است پیامک‌هایی به افرادی که وارد محدوده طرح زوج و فرد کلانشهر اصفهان شوند ارسال شود اما جریمه‌ای برای آنها لحاظ نخواهد شد.

رییس پلیس راهور اصفهان با بیان اینکه ما به مردم قول دادیم که ۴۸ ساعت قبل از اجرای طرح آن را اطلاع دهیم، افزود: هزینه تخلف طرح زوج و فرد به یکصد هزار تومان افزایش یافته و لازم است که اطلاع‌رسانی زیادی در این زمینه انجام شود.

محمدی با اشاره به اینکه در سال‌های قبل بطور میانگین در هر روز بین چهار تا پنج هزار خودرو در طرح ترافیک زوج و فرد کلانشهر اصفهان جریمه می‌شد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته میزان جریمه ۲۰ هزار تومان بود و شاید عده ای با آگاهی از این موضوع وارد طرح می‌شدند.

وی ساعت اجرای طرح زوج و فرد را از هشت تا ۱۳ و از ۱۷ تا ۲۲ اعلام و تاکید کرد:  با همه رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودروی خود کنند بطور قاطع برخورد و خودروی آنها ۱۵ روز توقیف خواهد شد و باید برای ۲ خودرو (پلاک اصلی و جعلی) جریمه پرداخت کنند.

کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بطور میانگین روزانه ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در آن، تردد می‌کند.

طرح زوج و فرد در سال‌های گذشته بیشتر در فصول سرد و بمنظور کاهش آلایندگی هوا در اصفهان اجرا می‌شد؛ این طرح در زمان شیوع بیماری کرونا نیز تا اواخر فروردین در این شهر اجرا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =