۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83827305
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: بیماری کرونا در البرز تحت کنترل است

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که تاکنون وارد بحران در موضوع شیوع بیماری کرونا نشده ایم و این بیماری تحت کنترل است.

به گزارش روابط عمومی استانداری البرز ، عزیزاله شهبازی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رییس جمهوری که با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: کرونا در البرز همچنان تحت مدیریت و کنترل است و این استان وارد بحران و وضعیت قرمز نشده است.
وی با بیان اینکه در این نشست کمیته های مربوطه گزارش های خود را به رییس جمهوری محترم ارائه دادند، ادامه داد: طبق بیانات رییس جمهوری محترم مقرر شد که مبنای اعلام وضعیت قرمز یک استان نیست، بلکه براساس شرایط یک منطقه یا شهرستان به عنوان منطقه قرمز اعلام خواهد شد. 
شهبازی گفت: بر این اساس هر استانی که شهرستان‌هایش دچار مشکل می‌شوند، باید بلافاصله ستاد استانی پیش‌بینی‌ها و محدودیت‌های لازم را تدوین و به کمیته امنیتی، اجتماعی و بهداشت و درمان بفرستند تا محدودیت‌های لازم پس از تأیید رئیس جمهوری در مناطق مورد نظر اجرا شود.
وی افزود: مصوب شد که پس از بررسی‌های لازم مصوبه الزام استفاده ماسک در اجتماعات سربسته در جلسات آینده در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی قرار گیرد، ضمن اینکه اجرای این طرح نیز باید به شرط این باشد که ماسک به وفور و ارزان‌قیمت در اختیار مردم قرار داشته باشد.
استاندار البرز اضافه کرد: دستورالعمل رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان ها نیز از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده و روند اجرای آن نیز از طریق همین وزارتخانه نظارت و بررسی می شود.
وی گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، سال تحصیلی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور ۹۹، در ۲ بخش فضای مجازی و حقیقی آغاز خواهد شد.
شهبازی افزود: سال تحصیلی ۹۹ مدارس و آموزش و پرورش نیز از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود که البته به آموزش و پرورش اجازه داده شده به تناسب منطقه و نیاز خود از ابتدای شهریور مدارس را در 2 نوبت بازگشایی کرده و تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نیز حذف خواهد شد. 
استاندار البرز با اشاره به تاکید ویژه رییس جمهوری مبنی بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی به مردم در خصوص بیماری کرونا، گفت: باید اضطراب و نگرانی در جامعه جای خود را به اقدامات حساب شده در شرایط پساکرونا بدهد.

 بیست و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =