۸۰ هکتار از مراتع تهران امسال در آتش سوخت

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰ هکتار از مراتع و منابع زیستی تهران در آتش سوخت که مهمترین علت آن عوامل انسانی بوده است.

فرهاد زندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در واکنش به حادثه آتش سوزی در بوستان یاس فاطمی در شرق تهران که ۳ مصدوم بر جای گذاشت گفت: امسال به خاطر افزایش بارش ها و مرغوبیت منابع زیستی و مراتع شاهد آتش سوزی هستیم که بعضی از مردم به صورت سهوی و یا عمدی اقدام به این کار می‌کنند.

وی افزود: نباید محیط زیست را به خاطر ناآگاهی و یا از روی عمد به آتش کشید که این امر باعث از بین رفتن پوشش های گیاهی و به خطر افتادن حیوانات و گونه های جانوری می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۲۲۵ هکتار از مراتع در آتش سوخت گفت: از این تعداد یک هزار و ۱۳۸ هکتار در مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست تهران بوده است.

وی ادامه داد: امسال بیشترین آتش سوزی ها در پارک ملی سرخه حصار، خجیر و اطراف رودخانه جاجرود بوده است.

زندی با تاکید بر اینکه آگاهی مردم نسبت به آتش سوزی ها افزایش پیدا کرده بیان داشت: این آگاهی که بخش عمومی آن از طریق رسانه های ملی و محلی و بخشی از فضای مجازی صورت گرفته، باعث شده است که مردم نسبت به رعایت و حفاظت از مراتع و محیط زیست هوشیار باشند همچنین گاهی شاهد کمک رسانی مردم در خاموش کردن آتش سوزی ها قبل از رسیدن عوامل اطفای حریق و یا در حین عملیات هستیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از مردم درخواست کرد: برای روشن کردن آتش از منقل‌های فلزی استفاده کرده و در صورت نبود منقل، با کنار زدن علوفه‌ها و بوته‌های خشک و پاکسازی اطراف از وجود این مواد قابل اشتعال، بر روی زمین غیرقابل اشتعال آتش روشن کنند.

عصر روز گذشته بخشی از فضای سبز در درب ورودی بوستان دچار آتش سوزی شد که این آتش سوزی سه مصدوم بر جای گذاشت.

بوستان یاس فاطمی در شرق تهران و در حاشیه خیایان استخر واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =