۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83827270
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز بهداشت ریگان نسبت به افزایش آمار عقرب گزیدگی هشدار داد

کرمان - ایرنا - سرپرست شبکه و مرکز بهداشت شهرستان کویری ریگان با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۶۰مورد عقرب گزیدگی گزارش شده ، گفت : با توجه به گرم شدن دمای هوا مردم باید نسبت به این موضوع بیشتر مراقبت کنند.

اسماعیل حقیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی افزایش دما مراجعه کنندگان به مراکز درمانی وبیمارستان شهرستان طی روزهای اخیر در پی عقرب گزیدگی افزایش یافته است .

وی با اشاره به اینکه تاکنون  ۶۰ مورد عقرب زدگی و ۷مورد مارگزیدگی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند ، اظهار داشت : خوشبختانه مورد فوتی در این زمینه نداشته ایم .

سرپرست شبکه ومرکز بهداشت ریگان عنوان کرد :شهروندان ریگانی در مناطق کوهستانی وروستایی محل زندگی خود را سمپاشی کنند که در این زمینه اکیپ های شبکه بهداشت در مناطق کوهستانی مستقر واین اقدام را انجام می دهند .

حقیقی گفت : شهروندان در روستاها و مناطق کوهستانی مکانهای جلوگیری و نفوذ عقرب را مسدود نمایند تا شاهد خطرات این حشره مرموز برای شهروندان نباشیم .

وی تصریح کرد: تمامی مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان شهرستان تجهیز به سرم و واکسن عقرب گزیدگی است و در این خصوص جای نگرانی نیست .

سرپرست شبکه ومرکز بهداشت ریگان با اشاره به اینکه یک نوع عقرب خطرناک در مناطق کوهستانی به نام نوع الماس وجود دارد که این نوع عقرب خطرناک می باشد .

حقیقی گفت :با توجه به احتمال افزایش گزش ها در فصل تابستان باید موارد ایمنی ،بیش از گذشته مد نظر مردم قرار گیرد.

براساس این گزارش یال گذشته تعداد ۱۲۰مورد عقرب زدگی در ریگان وجود داشته که تعداد هفت نفرآنان نیز فوت کردند.

ریگان تا مرکز استان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد که این روزها دمای این شهرستان به ۵۰درجه افزایش یافته است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =