تلویزیون ژاپن: قطعنامه آژانس در مورد ایران الزام قانونی ندارد

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن در گزارشی ضمن پرداختن به موضوع قطعنامه آژانس انرژی اتمی در مورد ایران گزارش کرد این قطعنامه الزام قانونی ندارد.

به گزارش ایرنا "ان. اچ. کی" روز شنبه در این گزارش آورده است با این حال و به دنبال تصویب این قطعنامه،  انتظار می رود فشارها بر ایران افزایش دهد.

گزارش می افزاید هیات حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد روز جمعه قطعنامه ای تصویب کرد که در آن از ایران خواسته است به بازرسان این آژانس اجازه بازرسی از دو تاسیسات را بدهد.

"ان. اچ. کی" می گوید که این قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی، به پیشنهاد بریتانیا، فرانسه و آلمان بوده و روسیه و چین نیز آن را رد کرده اند.

گزارش می افزاید: کاظم غریب آبادی، نماینده ایران نسبت به این قطعنامه اعتراض کرده و گفته است این قطعنامه دامی توسط آمریکا و اسرائیل است که سعی می کنند با اتهامات بی اساس این آژانس را زیر فشار قرار دهند.

گزارش ها حاکی است آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد براساس گزارش‌های ادعایی، اتهام‌هایی را درباره فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در مکان‌هایی در ایران مطرح کرده است.

آژانس در گزارشی ماه پیش ضمن اذعان به اینکه در حال انجام بازرسی‌های بی‌سابقه از تأسیسات هسته‌ای اعلام‌ شده ایران است گفت خواستار بازرسی از اماکنی بوده که ممکن است در آنها در اوایل سال ۲۰۰۰ پژوهش‌هایی در مقیاس کوچک بر روی مواد هسته‌ای انجام شده باشند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =