۳۱ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83827235
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف آب در همدان از تولید پیشی گرفت

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بیان اینکه ظرفیت تولید آب در این استان هزار و ۴۰۰ لیتر در ثانیه است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان فصل بهار، همدانی‌ها به صورت میانگین ‌هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه آب مصرف کردند.

سید هادی حسینی بیدار روز شنبه در نشست خبری با اهالی رسانه و خبرنگاران همدان افزود: میزان مصرف آب در بهار امسال در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان تاکید کرد: به همین دلیل از مردم درخواست داریم با توجه به محدودیت‌های تامین آب، با صرفه‌جویی در مصرف خود، ما را یاری کنند.

وی با بیان اینکه در راستای حذف قبض کاغذی کلیه خدمات شرکت آب و فاضلاب الکترونیکی می‌شود، عنوان کرد: استان همدان یک هزار و ۶۲ روستا دارد که ۸۲۳ روستای آن از آب لوله کشی بهره‌مند هستند.

حسینی بیدار اضافه کرد: دهیاران ۲۴۰ روستای باقی مانده نیز پیگیرهای لازم برای بهره مندی از این ظرفیت را ندارد که در صورت پیگیری و مشارکت، آن‌ها نیز از خدمات آب و فاضلاب بهره می‌برند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب همدان ادامه داد: تا پایان سال پنج روستای دیگر از خدمات آب لوله‌کشی بهره می‌برند و آب روستای چشین از ۱۰ روز آینده از منبع کوی محمدیه تامین می‌شود.

حسینی بیدار گفت: امسال ۴۳ میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح‌های عمرانی آب و فاضلاب همدان اختصاص یافته و با وجود محدودیت‌ها، تمام تجهیزات مورد نیاز تصفیه خانه شهر همدان تهیه شده است و احداث بخش لجن آن ۹۵ درصد پیشرفت دارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تصفیه‌خانه همدان نزدیک به یک هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه است، افزود: در حال حاضر این تصفیه خانه، نزدیک به ۷۵۰ لیتر در ثانیه آب را تصفیه می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان گفت: روستاهای بالادست سد اکباتان از جمله ارزانفود، یلفان، چشین و اِبِرو به تصفیه‌خانه فاضلاب مجهز می‌شوند.

وی اظهار داشت: مجموعه اقداماتی در راستای ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب انجام شده است که در این رابطه روستاهای اطراف سد اکباتان دارای اولویت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تصفیه‌خانه روستای ارزانفود پیشرفت فیزیکی خوبی دارد، ادامه داد: این طرح در ماه‌های پیش رو به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی بیدار عنوان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب روستای ابرو نیز با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است که در صورت تامین اعتبارات لازم تا پایان سال جاری بهره‌برداری می‌شود.

وی بیان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب روستای یلفان نیز هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری این طرح نیز به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با اشاره به اینکه پوشش خدمات فاضلاب در همدان بیش از ۹۵ درصد است، گفت: در هر صورت تصفیه خانه ۹ روستای این استان تا اسفند سال جاری بهره برداری می‌شود.

وی عنوان کرد: قیمت واقعی آب در همدان به ازای هر لیتر یک هزار و ۴۵۰ تومان است که با قیمت ۴۵۰ تومان در نقاط شهری و ۲۲۵ تومان در مناطق روستایی به مردم عرضه می‌شود.

حسینی بیدار تاکید کرد: از یک تا هفتم تیر به عنوان هفته صرفه‌جویی نامگذاری شده است که از هم استانی‌ها در خواست داریم با توجه به محدودیت در منابع آبی، در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی ادامه داد: در بخش فاضلاب شهری و روستایی پیمانکاران نزدیک به ۳۲ میلیارد تومان از این شرکت مطالبات معوقه دارند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب همدان بیان کرد: نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان از ادارات و ۱۰ میلیارد تومان بهای آب از مردم مطالبه داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =